Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Правила "виживання" у холодній квартирі з дітьми: як пережити блекаут з малечею

Доросла людина краще витримує вихід із зони комфорту, тому не забувайте про це під час відключення світла

Колаж: Pro Гроші

З дітьми потрібно говорити

Колаж: Pro Гроші

Українців закликають готуватися до нових блекаутів, які можуть виникнути цієї зими через агресію Росії. Дорослим людям дещо краще дається пережити екстремальні ситуації, ніж дітям. Тому у таких ситуаціях дуже важливо подбати про малечу.

Сайт Про Гроші дізнався у експерта, як пережити блекаут з дітьми.

Морально підготуйте дитину

У таких ситуаціях важливо не панікувати самим та поводитися спокійно, адже діти переймають вашу поведінку на себе.

Розмовляйте з дитиною, як із дорослою людиною. Пояснюйте їй те, що наразі відбувається, що будуть певні обмеження. Також треба відвертати увагу дитини. Придбайте якісь ігри, аби воно могла зайняти себе чимось, поки немає світла, – розповідає експерт з безпеки, керівник Avtonom.Club Ігор Молодан.

Утепліть приміщення

Доросла людина краще витримує вихід з комфорту, але якщо є якісь критичні умови, то дитині краще спати разом з батьками. У таких ситуаціях це і зручніше, і тепліше, говорить експерт.

Звичайно почати треба з утеплення приміщення. Я ось, наприклад, взяв ліжко з каркасом, на ньому можна навішувати балдахін, щоб там було тепліше, і коли дитина спить, то повітря не буде виходити. Також можна використовувати спальні мішки. У коконі спати все-таки тепліше, ніж просто вкриватися, – додав Ігор Молодан.

Діти бояться темряви

Не варто забувати про світильники під час блекауту. Адже, коли вимикається світло, то діти лякаються. Але важливо, щоб у вас були саме світильники, а не свічки та сірники.

Батьки можуть час від часу відлучатися, а залишати дитину на одинці з вогнем – небезпечно. Чомусь не всі про це памʼятають, – зазначив експерт.

Ну і не забуваємо про теплі речі, якими необхідно запастися, та про вітаміни — адже це досить важливо в такі моменти, щоб імунна система дитини була сильною і витримала всі випробування.

Правила "виживання" у квартирі без світла та тепла

Раніше ми вже писали певні правила, як пережити повний блекаут. По-перше, потрібно визначитися з кімнатою, де буде знаходитися вся родина на час блекауту, адже одне приміщення буде простіше обігріти, ніж усю квартиру.

Після цього варто заклеїти всі щілини, через які може виходити тепло з кімнати. Вікно по периметру варто заклеїти броньованою плівкою.

Щілини від дверей заповніть ущільнювачами, а якщо їх немає, то над підлогу можете покласти ковдру. Також на вікнах повинні бути або щільні жалюзі, або штори. Вони не пускатимуть холод з вулиці та не випускатимуть дорогоцінне тепло.

На стіни, які теж є досить холодними, можна повішати килими. Всіма цими діями ви збережете тепло. Це перший етап з якого треба почати.

Зігріти кімнату можна термічною цеглою. Також вам може допомогти невеликий керамічний глечик. Покладіть його на свічки. Вони нагріють глечик і обігріють на 2-3 градуси ваше приміщення.

Під час блекауту вам також можна використовувати газові балони, керосинові лампи, окопні свічки. Всі вони допоможуть зігрітися в екстремальних умовах.

Детальніше читайте в нашому матеріалі.

Раніше ми розповідали, яка ситуація з електроенергією в столиці 29 листопада. Також ми писали, яке найкраще розв'язання енергетичних проблем України.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.