Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Працюючим пенсіонерам можуть скасувати виплати: що потрібно зробити українцям

Розповідаємо, яку пенсію отримують пенсіонери, які продовжують працювати та які надбавки до виплат можуть отримати українці

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Які виплати недоступні пенсіонерам, що працюють

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Українські пенсіонери отримують заслужені виплати від держави, але на їх розмір залежить від певних факторів. Розмір пенсії залежить від того, продовжує українець працювати чи вже ні.

Про те, як відрізняються пенсії у громадян що працюють, розповідає редакція сайту Pro Гроші.

Оскільки розмір виплати залежить від того працює пенсіонер чи ні, вони повинні повідомляти Пенсійний фонд про своє працевлаштування. Пенсія за вислугу років призначається громадянам тільки після їх звільнення з роботи.

Якщо людина продовжує працювати на тому ж місці, де вона заробила пенсію за вислугою років, відповідна виплата буде зупинена, а повернуть її тільки після звільнення з цієї роботи.

Які надбавки до пенсій отримують українці

В Україні, передбачено чимало надбавок до пенсії для деяких категорій громадян. Розмір виплат для громадян, які мають особливі заслуги, напряму залежить від розміру прожиткового мінімуму. Зараз він складає 2 093 грн, а отже доплата за особливі заслуги становить від 418 до 837 грн, тобто 20 – 40% від його розміру. Військовослужбовці мають право на доплату у розмірі 1465 грн, що складає 70% від розміру прожиткового мінімуму.

Отримати надбавку можна подавши відповідну заяву протягом року після отримання звання. Претендувати на надбавку можуть громадяни, які працювали в таких галузях:

  • наука;
  • охорона здоров’я;
  • освіта;
  • культура;
  • спорт (у тому числі фізичне виховання);
  • господарська та громадська діяльність;
  • держслужба.

Також, доплату у розмірі 150 грн можуть отримати пенсіонери, які проживають разом з неповнолітньою дитиною. Для нарахування допомоги таким громадянам потрібно подати відповідну заяву до Пенсійного фонду. А ще пенсіонери, які досягли певного віку можуть отримати додаткові надбавки. Розмір доплати за віком для осіб, яким виповнилось 70 років складає 300 грн, 75 років — 456 грн, а з 80-річного віку пенсіонерам доплачують — 579 грн.

Чому можуть припинити нарахування пенсії

Пенсії в Україні нараховують щомісяця, але інколи, за певних обставин, пенсійні виплати можуть припинити. Цей механізм не новий та чітко прописаний в законах нашої держави.

Нарахування пенсії можуть припинити, якщо українець нічого не витратив зі своєї банківської картки, тобто на ній не відбувається жодного руху грошей протягом 6 місяців. Також виплату перестануть нараховувати, якщо пенсіонер пів року не звертався за нею до поштового відділення (якщо гроші йому виплачує Укрпошта).

Раніше ми писали, які пенсії отримують громадяни на III групі інвалідності, а також скільки виплачують чорнобильцям у 2023 році.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.