Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Повістка в поштовій скриньці не дасть ухилятися від мобілізації – що загрожує за неявку

Експерт запевняє, що військовозобов’язаний повинен зробити для себе висновки, коли побачив у поштовій скриньці повістку

Фото: УНІАН, Суспільне. Колаж: Pro Гроші

Українці отримують повістки

Фото: УНІАН, Суспільне. Колаж: Pro Гроші

Кияни та внутрішньо переміщені особи, які перебувають у столиці, стали повідомляти, що в поштових скриньках все частіше знаходять повістки з вимогою приїхати до військкомату. Однак люди не розуміють, як реагувати на такі документи та чи буде відповідальність, якщо не прийти в ТЦК.

Пише ТСН.

"Як людина та громадянин, військовозобов’язаний повинен зробити для себе висновки, коли побачив у поштовій скриньці повістку", – каже адвокат Андрій Межирицький.

Загалом чинним законодавством не передбачено жодної відповідальності, якщо особа не з’явилася за повісткою, яку знайшла в поштовій скриньці та за яку не розписалася.

"Така повістка не вважається врученою", – каже Межирицький.

Якщо повістку надіслали особі, яка за певною адресою зареєстрована як ВПО, але фактично не перебуває там, то власники та інші мешканці цього житла не несуть відповідальності.

"Це вибір людини – повідомити ТЦК чи ні про те, що такої особи в цьому житлі немає", – каже Межирицький.

Та варто розуміти, що повістка вважається отриманою, якщо людина, якій вона адресована, за неї розписалася.

"Повістка вручена тоді, коли вона вручена особисто та є підпис. Все інше жодним чином це не може підмінити", – каже адвокат.

Що буде, якщо підробити підпис в повістці

Раніше у коментарі Pro Гроші адвокат Ростислав Кравець пояснив, що немає значення, як саме чоловік розписався під час отримання повістки. Якщо сам процес був фіксований і його записали на відео, то ви все одно маєте зʼявитися у військкомат.

Чоловік може навіть хрестик поставити й фактично він підтвердить отримання повістки. Тобто це жодного значення не має, – говорить Ростислав Кравець.

Водночас, за словами адвоката, чоловік може й уникнути відповідальності за те, що отримав повістку, підробив підпис, але не з'явився у військкомат. Коли військовозобов'язаний ставив підпис, потрапив на відео.

Кого можуть мобілізувати цього літа

Ми вже писали про те, що мобілізації підлягають:

  • резервісти;

  • військовозобов'язані;

  • особи із запасу віком від 18 до 60 років;

  • придатні за станом здоров’я;

  • чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу або віднесені до служби запасу другої черги.

Призвати можуть також військових, які проходили строкову службу; офіцерів запасу, резервістів, інших осіб із досвідом служби; громадян, які не проходили військову службу; обмежено придатних під час воєнного стану.

Раніше ми писали про те, що в Україні послабили процес виїзду за кордон для деяких категорій чоловіків. Також ми розповідали, що в Україні змінилися правила надання відстрочки за однією з підстав.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.