Треба всім власникам тварин: без яких речей не обійтися і скільки вони коштують
Догляд за домашніми тваринами вимагає різних засобів та інструментів, залежно від виду та потреб чотирилапого
Ціни на доглядові товари для собак і котів
Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Власники собак і котів повинні розуміти, що утримання тварини вдома – це витрати не лише на їжу та іграшки. Кожна чотирилапа істота потребує ретельного догляду, тобто купання, розчісування, чищення. Отже потрібно розділити бюджет на засоби для гігієни та інструменти для догляду за шерстю. Коштують ці товари по-різному, але в сумі вимагають немаленьких витрат.
Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує в Україні косметичний догляд домашніх тварин.
Ціни на засоби, яких потребують коти і собаки
Не важливо, який чотирилапий мешкатиме з вами в оселі. Всім потрібні такі інструменти як тример, щітка для вичісування шерсті, гребінець, шампунь, мило, зубна паста, гель і багато іншого. Звісно, менше мороки, якщо кіт чи собака безшерсті, тоді вдасться зекономити на деяких речах.
Варто розуміти, що тварин потрібно регулярно купати, інакше неможливо досягти здорового і красивого зовнішнього вигляду. Плюс у разі систематичного вигулу домашні улюбленці брудняться набагато сильніше. Якщо не здійснювати доглядові ритуали, ваш маленький член сім’ї може захворіти, і доведеться витрачати кошти на лікування шкіри та шерсті.
Ціни на засоби відрізняються залежно від виробника, розміру товару та інших специфікацій. Загалом кожному власнику домашньої тварини необхідно запастися такими речами (вартість середня по Україні):
- рідке мило – 60 грн;
- рідкий або сухий шампунь – 60-120 грн;
- масажна насадка на палець – 100 грн;
- щітка для вичісування – 100-200 грн;
- рукавиця для шерсті – 120-360 грн;
- вологі серветки для догляду за ротовою порожниною – 150 грн;
- гребінець – від 150 грн;
- зубна паста – 150-300 грн;
- набір для догляду за лапами – 200-400 грн;
- кігтеріз – 300-500 грн;
- тример – 500-700 грн.
Завжди важливо пам'ятати, що потреби кожної тварини унікальні, і господарі зобов’язані враховувати особливості свого улюбленця та консультуватися з ветеринаром або спеціалістом у галузі догляду, щоб забезпечити максимальний комфорт.
Скільки коштує застрахувати тварину в Україні
Раніше ми розповідали, що українці ще не звикли страхувати собак і котів, хоча за кордоном це давно загальноприйнята практика. Щоб убезпечити себе від непередбачуваних витрат на лікування хвороб і травм, бажано заздалегідь подбати про купівлю страхового поліса. Він стане в нагоді, якщо з собакою чи котом трапиться нещасний випадок.
Адже тварини, як і люди, підлягають ризикам. Вони можуть потрапити під колеса автомобіля, стати жертвами викрадачів, загубитися тощо. А послуги ветеринарів досить дорогі. Тож страховка компенсує власникам деякі витрати за умови підтвердження страхового випадку. До таких відносять:
- отруєння;
- укус іншими тваринами;
- дорожньо-транспортна пригода;
- падіння з висоти;
- побутові травми;
- травми, отриманні на прогулянці;
- пошкодження зброєю;
- протиправні дії третіх осіб.
Різні компанії пропонують індивідуальні тарифи та одразу прописують, які випадки зможе покрити поліс. Від їхньої кількості залежить сума щомісячного внеску. Одна з популярних українських компаній встановила розмір 109 грн для собак і 89 грн – для котів. А максимальна страхова виплата дорівнює 25 000 грн.
Раніше сайт Pro Гроші писав, скільки коштує послуга вигулу собак для господарів чотирилапих. Також ми повідомляли про домашніх тварин в орендованій квартирі та розповідали, чи законно іноді вчиняють власники житла.
Сподобалась стаття?