Попит на металопрокат: які особливості в регіонах України
В порівнянні з довоєнним періодом у поточному році на ринку металопрокату спостерігається зниження показників попиту
Попит на металопрокат напряму залежить від ситуації на фронті
Фото: Unsplash, Pixabay. Колаж: Pro Гроші
Сьогодні в Україні попит на металопрокат залежить від ситуації на фронті. Відновлення безперебійного постачання електроенергії у березні 2023 року дозволило повноцінно запрацювати всім підприємствам, що також сприяло стабілізації ринку.
Про це повідомляють на сайті Національної мережі VARTIS.
Що відбувається з ринком металопрокату в різних регіонах України
Значне зростання попиту спостерігалося на територіях, які були деокуповані, а саме Київщина, Чернігівщина, Сумщина, Харківщина та місто Херсон.
Ще одним фактором, який збільшив споживання металопрокату, було відновлення роботи та запуск виробничих потужностей релокованих підприємств зі Сходу в Західні регіони. Також Програма будівництва, реконструкції та ремонту об'єктів інфраструктури сприяла відновленню попиту на металопрокат.
З якими викликами зіткнувся металопрокат
Після знищення Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча та "Азовсталі", деякі позиції металопрокату більше не виробляються в Україні. Серед таких позицій можна відзначити:
- листи;
- двотаврову балку;
- рейки.
Листи та двотаврова балка постійно застосовуються у будівельній та промисловій галузях. Ці матеріали є необхідними при будівництві металоконструкцій, а також використовуються в інших галузях промисловості. Також рейки є важливим елементом для залізничного транспорту, трамвайних ліній та метро.
У зв'язку з відсутністю можливості виробництва цих позицій в Україні, країна змушена імпортувати їх з Європи та Туреччини. Втрата власного виробництва позицій металопрокату призвела до зниження показників попиту у 2023 році на рівні близько 30-35% в порівнянні з довоєнним періодом.
Українці можуть заробити на брухті титану
Українці можуть заробити додаткові гроші, здаючи брухт кольорових металів, зокрема титан. Ціни за кілограм титану в різних регіонах України варіюються від 99,1 до 103 грн.
Титан використовується в авіації, медицині, енергетиці, хімічній промисловості та інших галузях. Знайти титан вдома досить складно, але він може міститися в медичному обладнанні, комп'ютерах, мобільних телефонах та інших предметах.
Раніше ми повідомляли, скільки можна заробити, якщо здати старий автомобіль на брухт. Також ми писали, за яку ціну можна продати брухт нікелю в Україні.
Сподобалась стаття?