Польша готуватиме українців до вступу в виші: яка вартість курсів та як записатися
З'ясовували, як українцям у Польщі записатися на курси, які допоможуть вступити до вишу
Польша готуватиме українських абітурієнтів
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Від початку повномасштабної війни багато українців змушені були залишити свої домівки та виїхати за кордон. Польща вже рік підтримує та допомагає нашим громадянам. Відтепер там абітурієнтів готуватимуть до вступу в українські виші.
Про це повідомляє Міністерство інтеграції.
Де відкриють курси та скільки триватиме навчання
Відомо, що курси для підготовки до складання мультипредметного тесту відкриють у 12 польських містах.
Заняття триватимуть щосуботи з 10:00 до 18:00 протягом 3 місяців.
До складання яких предметів готуватимуть
Абітурієнти матимуть можливість підготуватися до складання іспитів з української та англійської мов, історії України та математики. Обрати для підготовки можна як один, так і декілька предметів.
Яка вартість курсів
Навчання абсолютно безоплатне. Для школярів передбачене дворазове харчування, їх також частково забезпечують підручниками.
Як зареєструватися
Для реєстрації на курсах слід заповнити онлайн-форму.
Чи можна відновити статус UKR при повторному поверненні в Польщу
Раніше ми писали про те, що існують відповідні винятки з правил для українців, які в’їхали на територію Польщі, рятуючись від війни в Україні.
Біженці мають право протягом 18 місяців вільно покидати Польщу. При цьому кожен наступний в‘їзд на територію країни буде абсолютно легальним, незалежно від наявності національної візи або безвізу.
Це означає, що кожен повторний в’їзд в Польщу дасть вам легальне право на поновлення статусу тимчасового захисту. Однак для цього на кордоні треба зазначити, що ви переїжджаєте, рятуючись від війни в Україні.
Після цього можна повторно отримати статус UKR у базі PESEL. А це означає, що автоматично з’явиться можливість поновити грошову допомогу за програмою 500+.
Як зміняться правила проживання для українців у Польщі
Раніше ми вже вам розповідали, що з 1 березня біженцям доведеться покривати 50% вартості проживання в місцях колективного розміщення, якщо вони перебувають у Польщі понад 120 днів.
З 1 травня – 75%, якщо вони перебувають в країні понад 180 днів.
При цьому сума, яку сплачуватимуть біженці, покриваючи 50% витрат, не повинна перевищувати 40 злотих на особу на день, а в разі оплати 75% — 60 злотих на день.
Однак деякі українці не сплачуватимуть гроші, а саме:
- особи з інвалідністю та особи, які доглядають за ними;
- діти;
- особи пенсійного віку;
- вагітні жінки;
- особи, які виховують дитину віком до 12 місяців;
- особи, які виховують не менше трьох дітей;
- особи, які опинилися у складній життєвій ситуації з гуманітарних причин.
Крім того, зміняться правила реєстрації громадян України. Ви матимете 30 днів для того, аби подати заяву на отримання номера PESEL.
Детальніше про зміни для українців в Польщі читайте в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші повідомляв, чому від українських біженців у Польщі можуть вимагати повернути виплати щомісячної допомоги. Також ми писали, які податки мають сплачувати українці в Польщі.
Сподобалась стаття?