Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Податкова знижка: як студенту зекономити на навчанні

З'ясовували, які документи слід подати студенту, аби отримати знижку на здобуття вищої освіти

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Як студенту отримати знижку на навчання

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Студенти, які навчаються на контракті, мають право отримати компенсацію вартості освітніх послуг. Законодавством чітко встановлена можливість повернути частину податку із суми, сплаченої за кожен навчальний рік – це так звана "податкова знижка".

Головний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповів, як отримати цю знижку на навчання.

Що таке податкова знижка

Це можливість повернути собі частину сплаченого податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного року. Витрати мають підтверджуватися квитанціями, фіскальними або товарними чеками, а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги.

Важливо наголосити, що заклад освіти обов’язково має бути юридичною особою і володіти ліцензію на провадження освітньої діяльності.

Право на податкову знижку за навчання мають лише фізичні особи, які отримують офіційно зарплату та платять з неї податок на доходи.

Хто може отримати податкову знижку за навчання

Студент, який навчається в закладах освіти на контрактній формі навчання, має право на певну компенсацію, тобто податкову знижку на навчання, якщо він сплачував кошти на користь цих закладів. Також право на таку знижку мають батьки або усиновлювачі, чоловік або дружина, які є громадянами України та платниками податків.

Податкову знижку можна отримати незалежно від того, в державному, комунальному чи приватному закладі освіти навчається здобувач освіти.

Отримати податкову знижку може лише фізична особа, яка отримує офіційно заробітну плату і платить податок на доходи. Приватний підприємець отримати податкову знижку не може.

Як надається податкова знижка за навчання

Варто зазначити, що податкова знижка надається у поточному році за минулий — для цього слід до 31 грудня наступного року подати річну декларацію.

Що вказувати в декларації: підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум. Щоб отримати податкову знижку за навчання за 2022 рік, громадянин має подати декларацію про витрати включно до 31 грудня 2023 року лише за минулий 2022 рік. Держава надалі компенсує частину витрат.

Який розмір знижки

Податкова знижка на навчання складає 18% від витрачених у попередньому податковому році коштів, тобто від вартості навчання.

Які документи потрібні для оформлення податкової знижки

  • декларація про майновий стан і доходи;
  • копія паспорта особи, яка подає декларацію;
  • копія ідентифікаційного коду особи, яка подає декларацію;
  • копія паспорта/свідоцтва про народження здобувача освіти;
  • довідка із закладу освіти про період навчання, кількість навчальних місяців у звітному році та суми сплачених коштів за вказаний період;
  • копії квитанцій або платіжних доручень, сплачених за навчання у звітному періоді;
  • довідка про заробітну плату за звітний період, з обов’язковим включенням сум податків, які утримуються із заробітної плати та суми пільги;
  • довідка про склад сім’ї з органу місцевого самоврядування;
  • копія документа із зазначенням реквізитів для перерахування коштів;
  • заява на перерахування коштів;
  • копія договору про навчання у відповідному закладі освіти.

Сума, що має бути повернута як знижка на навчання, зараховується на банківський рахунок, відкритий у будь-якому банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 днів після надходження такої податкової декларації.

Раніше ми писали про те, що Кабмін надав право низці категорій студентів-контрактників перевестись на бюджет. Також сайт Pro Гроші писав, які студенти можуть отримати повістку.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.