Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Пенсії в Україні: які періоди не зарахують до страхового стажу

Розповідаємо, які періоди навчання не будуть зараховані до страхового стажу

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Які періоди не зарахують до страхового стажу

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Щоб отримувати пенсію в Україні, громадянам потрібно мати достатню кількість страхового стажу, до якого входять також періоди навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, однак є винятки.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Який період не зарахують до страхового стажу

Йдеться про навчання на підготовчих відділеннях (курсах), метою якого є підготовка до вступу до навчального закладу. Оскільки після навчання на підготовчих відділеннях (курсах) особа не отримує певних освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів, до стажу роботи зараховується лише період від дня зарахування студентом першого курсу вищого навчального закладу до закінчення або відрахування.

Також до страхового стажу не зараховується період навчання у вищих навчальних закладах після 1 січня 2004 року, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Які категорії працівників отримують страховий стаж

  1. Всі громадяни, які офіційно працюють на території України, включаючи іноземців (якщо інше не встановлено міжнародними договорами).
  2. Фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
  3. Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність і отримують дохід від цієї діяльності.
  4. Громадяни України, які працюють у розташованих за межами України філіях (якщо інше не встановлено міжнародними договорами).
  5. Працівники дипломатичної служби, направлені у довготермінове відрядження.
  6. Громадяни України та особи без громадянства, які працюють в іноземних дипломатичних представництвах, відокремлених підрозділах іноземних підприємств, міжнародних організацій, розташованих на території України.
  7. Особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, громадських об’єднаннях і отримують заробітну плату за роботу на таких посадах.
  8. Особи, які проходять строкову військову службу у Збройних силах України, інших військових формуваннях, Службі безпеки України, та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.
  9. Особи, які доглядають дитину до досягнення нею трирічного віку й отримують грошову допомогу.
  10. Один із непрацюючих працездатних батьків або опікунів, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, важкохворою дитиною, якій не встановлено інвалідність. А також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи. Або за особою, яка досягла пенсійного віку, і за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу відповідно до законодавства.
  11. Особи, які отримують допомогу з тимчасової непрацездатності (перебувають на лікарняному), а також особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й отримують державну допомогу.
  12. Військовослужбовці (окрім тих, хто проходить строкову службу), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов’язок і військову службу".
  13. Патронатні вихователі, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують відповідне грошове забезпечення.
  14. Члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
  15. Непрацююча особа з подружжя працівника дипломатичної служби, який перебуває за кордоном за місцем довготермінового відрядження такого працівника.

Раніше ми розповідали, хто в Україні може отримати подвійний страховий стаж. Також ми писали, як несплата ЄСВ під час війни може вплинути на страховий стаж. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.