Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Пенсії в Україні – що зміниться у вересні 2023 року та хто може втратити виплати

Розбиралися, хто із пенсіонерів та як часто має проходити фізичну ідентифікацію та за яких умов можуть тимчасово скасувати виплати

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Деякі пенсіонери мають звернутися до Ощадбанку

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У вересні підвищення пенсійних виплат не очікується, адже у 2023 році вже відбулось три етапи індексації. Проте, деякі українці пенсійного віку можуть зіткнутися із проблемою призупинення виплат пенсії або не дорахуватися її частини.

У Пенсійному фонді розповіли про зміни, які очікують на пенсіонерів у перший місяць осені.

Що робити, якщо на картку прийшло більше грошей

Через відмінності в розрахунку виплат для працюючих і непрацюючих пенсіонерів можливе часткове утримання пенсії. Якщо пенсіонер отримав більше коштів, аніж йому належить, він має можливість повернути їх за своєю ініціативою.

Проте, у разі відмови від повернення надмірно сплачених сум, Пенсійний фонд України почне автоматично утримувати суму переплати, але не більше 20% від щомісячного розміру пенсії.

Кому загрожує призупинення виплат пенсії

З 1 вересня пенсіонери та особи, які отримують виплати на картку, можуть зіткнутися з проблемою призупинення пенсій. Це пов'язано із запровадженням обов'язкової ідентифікації, необхідної у зв'язку із завершенням карантину COVID-19. У разі, якщо ці пенсіонери та особи, які отримують виплати на картку, не пройдуть процес обов'язкової ідентифікації, виплату пенсій для них можуть тимчасово припинити.

Як уникнути блокування рахунку

Для того аби уникнути блокування рахунку та невидачі пенсійних коштів, особі, яка отримує пенсію, слід виконати такі кроки:

  • пенсіонери та ВПО мають звернутися до будь-якого відділення Ощадбанку для отримання виплат. Обов'язково при собі потрібно мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • не забудьте основну платіжну картку або основне електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), яке необхідно пред'явити працівнику Ощадбанку;
  • після цього люди зможуть отримати готівку або переглянути залишок коштів на рахунку.

За відсутності проходження фізичної ідентифікації одержувачами пенсій або соціальних виплат з числа ВПО Ощадбанк зупинятиме видаткові операції за картковим рахунком.

Після проходження внутрішньо переміщеною особою фізичної ідентифікації за встановленою процедурою видаткові операції за рахунком автоматично розблоковуються банком не пізніше наступного календарного дня.

Як часто треба проходити ідентифікацію

Також в банку нагадали, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України №637 від 05.11.2014 пенсіонерам – внутрішньо переміщеним особам, які мають електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), та одержувачам соціальної (адресної) допомоги – внутрішньо переміщеним особам необхідно проходити фізичну ідентифікацію в будь-якому відділенні Ощадбанку кожні шість місяців.

До отримання ЕПП пенсіонери – внутрішньо переміщені особи мають проходити фізичну ідентифікацію в будь-якому відділенні Ощадбанку кожні три місяці.

Скільки потрібно працювати, щоб отримувати пенсію 10 тис. гривень

Українці часто задумуються щодо розміру пенсій. Адже всі хочуть забезпечити собі комфортне життя на заслуженому відпочинку.

Згідно з даними ПФУ, щоб отримувати пенсію в розмірі понад 10 тис. гривень потрібно заробляти не менше 40 тис. гривень. Представники Пенсійного фонду пояснили, що для високої пенсії офіційна заробітна плата протягом усього робочого стажу має бути двічі вищою за середній рівень по Україні.

Раніше ми повідомляли, як отримати пенсійні виплати в 60 років, якщо бракує стажу. Також ми писали, які виплати отримують пенсіонери в різних регіонах України.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.