Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Новинки від влади — на що зможуть розраховувати ветерани війни

Розбиралися, які п'ять головних елементів охоплює нова ветеранська політика, яку пропонує українська влада

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Ветеранам пропонують реабілітацію та доступне житло

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українська влада хоче запровадити певні нововведення для українських військових. Зокрема, йдеться про спрощення процедури отримання статусу учасника бойових дій.

Про це розповіли на VI Міжнародному ветеранському форумі представники влади.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що найближчим часом парламентом планується розглянути законопроєкт, який, серед іншого, передбачає надання неоплачуваної відпустки тривалістю до 60 календарних днів працівникам, які стають до роботи після звільнення з військової служби.

"І буквально вчора було зареєстровано два великих законопроєкти, які ми розглянемо на найближчому засіданні Верховної Ради… Вони спрямовані на спрощення процедури отримання статусу учасника бойових дій, запровадження Єдиного державного реєстру військовослужбовців, а також окремого статусу захисника і захисниці України", — розповів спікер.

Пріоритетний вступ до ЗВО

Своєю чергою, прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, зокрема, що для всіх захисників та захисниць буде створено можливість пріоритетного вступу до закладів вищої освіти та позаконкурсного вступу до закладів профтехосвіти.

"Держава стимулюватиме створення та розвиток ветеранського бізнесу. Будемо розширювати грантову підтримку. У нас вже існує програма безповоротних грантів "єРобота". У цій програмі є ветеранський компонент, завдяки якому можна отримати до 1 млн грн на розвиток власного бізнесу", — розповів урядовець.

Мережа реабілітаційних центрів

Він також зауважив, що по всій Україні має бути створено мережу сучасних реабілітаційних центрів, які надаватимуть військовослужбовцям комплексну допомогу. Йдеться, зокрема, про фізичну реабілітацію та подолання посттравматичного стресового розладу.

Водночас міністр оборони Олексій Резніков зауважив, що за 9,5 років війни Росії проти України в нашій країні вже близько мільйона УБД.

"Ми усі знаємо точно їхні поточні проблеми й завдання: це отримання статусу УБД, ВЛК, компенсація за поранення тощо. Ми працюємо по всіх цих питаннях і будуть зміни", — сказав він і додав, що наразі "швидко оцифровуються процеси, буде відчутно менше паперів, черг".

Нова ветеранська політика – про що варто знати

Під час VI Міжнародного ветеранського форуму "Україна. Захисники. Майбутнє" прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на п’яти ключових елементах нової ветеранської політики.

  • Перший — створення інфраструктури, завдяки якій ветерани отримають якісні та дієві послуги.
  • Другий — економічна активність. Вже відкрито шість Центрів ветеранського розвитку при провідних ЗВО країни. Держава також стимулюватиме створення та розвиток ветеранського бізнесу.
  • Третій — успішна реабілітація. Створення мережі сучасних реабілітаційних центрів по всій Україні, які надаватимуть комплексну допомогу.
  • Четвертий — доступне житло. Тепер пільговий кредит під 7% за іпотечною програмою "єОселя" доступний для ветеранів війни та членів їхніх сімей. Ветерани також є пріоритетними учасниками програми "єВідновлення".
  • П’ятий — вшанування подвигу військових. Увічнення пам’яті загиблих воїнів є наскрізною державною політикою. Герої поряд з нами, і кожен повинен їх знати та шанувати.

Раніше ми пояснювали, які три види допомоги можна отримати через "Дію". Також ми розповідали, на які надбавки можуть розраховувати українські пенсіонери.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.