Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Нові правила в Чехії — що зміниться для українців зовсім скоро

Влада Чехії вирішила змінити систему підтримки для громадян України, які втікають від війни

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

У Чехії змінять умови надання гуманітарного житла українцям

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Програму гуманітарної допомоги українцям, що перебралися до Чехії через війну, планують обмежити. Зокрема, житло у Центральночеському краї з вересня 2023 року надаватимуть Регіональні центри допомоги Україні (KACPU) лише у Кладні та у Кутній Горі.

Про це повідомляється на офіційному веб-порталі для іноземців, які вже проживають або хочуть переїхати до Чехії.

Зазначається, що громадянам України, які рятують від збройного конфлікту та хочуть отримати державне житло у Чехії, мають подавати відповідні заяви у KACPU. Житло українцям можуть надати у будь-якому населеному пункті Центральночеського краю, в залежності від вільних місць.

Скільки потрібно заплатити за місяць життя в Чехії

У середньому на сім'ю, яка складається з жінки з 1-2 неповнолітніми дітьми у 2022 році, за підрахунками видання PRO Ukraїnu, на місяць проживання потрібно 826-1 445 євро (20 000-35 000 крон).

Це велика сума, проте набагато менша ніж в інших європейських країнах. Наприклад, Прага посіла 60-те місце із 227 міст у рейтингу Mercer Cost of Living 2022. Минулого року життя у Празі було дешевшим, аніж у Лондоні, Дубліні та Мілані. Хоча серед чеських міст столиця країни є найдорожчою.

Але українці з тимчасовим захистом мають право на грошові виплати у Чехії. Розмір гуманітарної допомоги перші шість місяців на одну людину становить 4 860 крон на місяць.

Нові правила виплат грошової допомоги

Раніше ми писали про те, що закон "Lex Ukraine V" змінив правила гуманітарних виплат для біженців у Чехії. Раніше людям платили по 5 000 крон (8 600 грн) щомісяця впродовж шести місяців. Згодом розмір допомоги зменшився до 4 860 крон (8 360 грн) для дорослих і 3 490 (6 000 грн) для дітей. З весни 2023 року ситуація наступна:

  • сума перших виплат дорівнює 4 860 крон;
  • замість автоматичного затвердження заявки, для нарахування потрібно подати інформацію про дохід;
  • у разі відсутності роботи протягом 150 днів сума допомоги від держави зменшиться до 3 130 крон (5 400 грн) для дорослого;
  • якщо вказана у зверненні адреса не буде збігатися з даними в реєстрі жителів, у виплаті відмовлять;
  • подати заяву на першу виплату можна в онлайн і офлайн форматах;
  • біженці з інвалідністю та пенсіонери отримують більше – 7 290 крон (12 500 грн) для дорослих і 5 235 крон (9 000 грн) для дітей.

Раніше ми розповідали, на яку грошову допомогу можуть розраховувати українці у різних країнах Європи. Більше про те, як живуть українці за кордоном читайте у нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.