Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Нова монета від НБУ має нестандартну присвяту – що на ній зображено (фото)

Національний банк цього разу вирішив присвятити нумізматичний випуск одній з найстаріших установ України

Фото: НБУ/Flickr. Колаж: Pro Гроші

Нацбанк випустив нову монету і присвятив її установі

Фото: НБУ/Flickr. Колаж: Pro Гроші

28 вересня НБУ ввів у обіг нову пам’ятну монету з нетрадиційною присвятою, якщо порівнювати з останніми випусками. Нумізматична продукція з’явилася на світ з огляду на святкову дату – 100-річчя однієї з найстаріших державних експертних установ України.

Про це йдеться на офіційному сайті Національного банку.

Монета має назву, яка пояснює все – "100 років Національному науковому центру "Інститут судових експертиз імені заслуженого професора М. С. Бокаріуса". Ця структура розпочала діяльність у далекому 1923 році як Кабінет науково-судової експертизи. Через 100 років установа виконує дуже важливі функції, вносячи особистий вклад у перемогу України над російськими окупантами.

Завдяки роботі спеціалістів центру вдається збирати докази злочинів, вчинених росіянами на нашій території проти цивільного населення. В цьому допомагають:

  • експертизи зруйнованих об’єктів;
  • встановлення розміру збитків;
  • генетичні дослідження тощо.

Це не тільки виконання місії у сфері забезпечення правосуддя, але й вагомий внесок у розвиток наукових досліджень та експертизи. Ідею вдалося передати дизайном монети:

  • на аверсі – відбиток пальця і бінарний код, що символізує цифрову обробку інформації та пошук даних, напис "Сумлінне служіння істині", портрет одного із засновників судової медицини і криміналістики в Україні М. С. Бокаріуса
  • на реверсі – логотип центру, його назва по колу, напис "100 років заснування".

Всього Нацбанк запланував випустити 30 000 монет, виготовлених із нейзильберу. Номінал – 5 грн. Реалізація в офіційному інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ почнеться 4 жовтня.

Нова пам'ятна монета від НБУ
Нова пам'ятна монета від НБУ
Фото: Скріншот

Час на обмін старих монет продовжили

Раніше ми розповідали, що українцям потрібно було обміняти монети малих номіналів і банкнот гривні старого зразка до 30 вересня 2023 року. Але в Національному банку вирішили продовжити строк цієї процедури. Ті гроші, які ввели в обіг до 2003 року та які втратили статус платіжного засобу, можна буде замінити на актуальні монети і банкноти під час воєнного стану і протягом трьох місяців після його закінчення.

Таке рішення прийняли з огляду на те, що чимало наших громадян через війну не можуть здійснити обмін, оскільки виїхали за кордон або перебувають на тимчасово окупованій території. Заміні підлягають монети номіналів 1, 2, 5 та 25 копійок, а також купюри в 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 грн, надруковані до 2003 року.

Раніше сайт Pro Гроші писав про незвичайні українські монети та розповідав, за що нумізмати готові заплатити понад 400 тисяч гривень. Також ми повідомляли, що випускав НБУ до ювілеїв Дня незалежності України.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.