Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
Головні новини країни

Не життя, а казка: що може система "Розумний будинок" і скільки коштує в Україні

Полегшити життя за допомогою "розумних" пристроїв допоможе система Smart Home

Фото: Unsplash, Pinterest. Колаж: Pro Гроші

Скільки коштує система "Розумний будинок" в Україні

Фото: Unsplash, Pinterest. Колаж: Pro Гроші

Все більше українців звертають увагу на технологічні новинки, що стосуються домоуправління. Встановлення у квартирі системи центрального керування приладами, які забезпечують комфортне проживання, – вже не закордонна новація для заможних, а стабільний помічник звичайним українцям. Завдяки системі "Розумний будинок" (Smart Home) можна забути про щоденні рутинні дії, управляючи пристроями дистанційно, використовуючи телефон, планшет тощо.

Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує в Україні система Smart Home та що входить до комплекту.

Що таке "Розумний будинок"

Це комплексна автоматизована система, яка дозволяє керувати різними пристроями в будинку за допомогою елемента центрального управління, наприклад, смартфона, планшета чи голосового помічника. Smart Home може змінювати освітлення, встановлювати оптимальне опалення, налаштовувати кондиціювання повітря, стежити за безпекою, вмикати/вимикати розважальну техніку тощо.

Зазвичай стандартна комплектація "Розумного будинку" містить такі характеристики:

  • автоматизація – можливість управляти девайсами на основі заздалегідь заданих правил та умов;
  • голосове керування – доступність мовленнєвих команд;
  • дистанційна робота – відправлення команд віддалено через Інтернет;
  • інтеграція – гаджети від різних виробників можуть бути приєднані до єдиної системи управління.

Наявність в оселі такої системи означає, що мешканці матимуть підвищений комфорт, зручність та безпеку, а також зможуть ефективніше використовувати ресурси, як от електроенергію, що знизить витрати на утримання житла.

Що входить до комплекту "Розумного будинку"

Smart Home може включати різні пристрої та компоненти, залежно від потреб і бажань власника будинку. Ось кілька прикладів додаткового устаткування, яке можна підключити до системи.

Центральний контролер: головний компонент, який керує всіма приладами в домі. Його можна тримати як додаток в телефоні, на планшеті чи в якості окремого девайсу, керованого голосовими командами. Ціна – від тисячі гривень, залежно від виробника.

Керування освітленням: зазвичай продається у вигляді смарт-ламп, що вмикаються за допомогою програми чи голосу. Також пропонує пристрої управління фіранками та жалюзі. Ціна – від 1 500 грн за одну лампу.

Термостати та системи опалення/охолодження: дозволяють керувати температурою і створювати розклади роботи установок опалення й охолодження. Ціна – мінімум 500 грн за терморегулятор.

Управління безпекою: комплектація включає камери відеоспостереження (від 2 500 грн), датчики руху, диму та чадного газу (до 3 000 грн), розумні замки (до 1 000 грн), системи оповіщення (300-400 грн).

Керування електроживленням: розумні розетки та перемикачі, які налаштовують оптимальне споживання світла. Ціна – від 750 грн.

Налаштування звуку та відео: розумні колонки (від 1 700 грн), телевізори, звукові системи тощо.

Пристрої для саду: автоматичні системи поливу, системи керування освітленням саду, датчики вологості та температури ґрунту. Ціна – до 8 000 грн.

Комплектація Smart Home може включати безліч інших компонентів. Що саме встановлювати в оселі залежить від бажань її мешканців і бюджету.

Центральний контролер | Фото: Інтернет
Смарт-лампа | Фото: Інтернет
Термостат | Фото: Інтернет
Камера спостереження | Фото: Інтернет
Двірний дзвінок | Фото: Інтернет
Датчик руху | Фото: Інтернет

Центральний контролер

Фото: Інтернет

Смарт-лампа

Фото: Інтернет

Термостат

Фото: Інтернет

Камера спостереження

Фото: Інтернет

Двірний дзвінок

Фото: Інтернет

Датчик руху

Фото: Інтернет

Скільки коштує система "Розумний будинок" в Україні

Вартість системи може сильно змінюватись в залежності від багатьох факторів, таких як розмір приміщення, кількість пристроїв, що необхідно автоматизувати, тип і якість використовуваних компонентів, складність установки та інтеграції, а також рівень кваліфікації фахівців, які проводитимуть налаштування.

Загальна ціна починається від кількох тисяч гривень (мінімальна комплектація) і сягати десятків тисяч гривень. Загалом, чим більше функціональних можливостей потрібно від системи, то вище її вартість. Деякі компанії пропонують готові набори пристроїв, які можна встановити самостійно, що знижує ціну. Однак, при виборі такого підходу важливо звернути увагу на сумісність гаджетів в єдиній системі управління.

У будь-якому випадку, для отримання більш точної інформації рекомендується звернутися до компаній-виробників або установників Smart Home, щоб отримати індивідуальні пропозиції на основі конкретних потреб і вимог.

Раніше сайт Pro Гроші писав про розумні рішення для вашого дому, і розповідав про топ-5 пристроїв, які полегшать вам життя. Також ми повідомляли, що таке "розумні мережі" та навіщо їх запроваджують в Україні.

Pro Гроші в Instagram Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.