Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Названо три культури, які найвигідніше вирощувати українським фермерам

Європейські експортери цього року підвищили попит на агропродукцію з України

Колаж: Pro Гроші

Найбільшим попитом для експорту користуються три культури

Колаж: Pro Гроші

Цього року набільшим попитом у експортерів користуються ріпак, високоякісна пшениця та соняшник.

Про це заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов, пише AgroTimes.

Найбільш маржинальною культурою цього року був ріпак. На нього є сталий попит у Європі, оскільки там розташовані заводи, які переробляють цю культуру. Крім того, ріпак країни ЄС можуть приймати залізницею, річковими перевезеннями й автівками.

"Тому ріпак і надалі буде користуватися попитом – не дарма фермери навіть збільшили посівні площі під цією культурою", – зауважив глава УЗА.

Він також вважає, що попитом буде користуватися і кукурудза, оскільки цього року у Європі її неврожай. Тому зацікавленість у кукурудзі з боку ЄС буде доволі значною. Та й те, що зерновим коридором найбільше експортується саме ця зернова, доводить, що попит буде. Інша справа у тому, що сільгоспвиробникам її складно буде вирощувати й сушити за нинішніх цін.

Крім того, попитом користуватиметься високоякісна пшениця.

"Ті фермери, які зможуть внести добрива й вирощувати пшеницю з протеїном 11,5-12%, від цього виграють", – уточнив Горбачьов.

Він додав, що внутрішні переробники викуплять в сільгосптоваровиробників соняшник.

Що буде з "зерновою угодою"

Україна очікує, що робота "зернового коридору", яким здійснюється експорт української агропродукції Чорним морем, буде продовжена після 20 листопада.

Міністр інфраструктури України Олександр Курбаков провів переговори в Туреччині 16 жовтня, після яких зробив таку заяву. У фокусі перемовин була реалізація "зернової ініціативи" та продовження її дії. За результатами обговорень, сторони-учасники "Ініціативи" – ООН, Туреччина та Україна – підтвердили, що готові забезпечувати роботу "зернового коридору" і надалі.

"На даний момент немає жодних сумнівів, що робота "зернового коридору" буде продовжена після 22 листопада", – сказав Курбаков.

Раніше ми розповідали, які ціни на зерно в Україні. Також ми писали про те, які ціни на фуражне зерно в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.