На чорному металі можна заробити грошей: скільки коштує 1 кг брухту в Україні
Українці можуть позбутися мотлоху, який залежався у підвалі чи гаражі, та здати чорний брухт на повторне перероблення

Українці можуть здати чорний брухт і заробити трохи грошей
Фото: Instagram, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Чорний метал є в наявності у багатьох побутових приладах і речах, які можна віднайти у себе вдома. Наприклад, поламана техніка, автомобільні запчастини, дрібна стружка, уламки механізмів і пристроїв тощо – все це приймають на брухт і платять непогані гроші. Плюс повторне перероблення металів сприяє покращенню екології.
Сайт Pro Гроші розповідає, яку ціну за 1 кілограм чорного брухту пропонують в різних регіонах України.
Яка вартість 1 кг чорного металу
Потрібно розуміти, що цінові показники не однакові, причому залежать не тільки від області та населеного пункту, в якому приймають брухт, а й від інших характеристик. Мова про габарити, наявність різноманітних домішок, бруду та іржі на матеріалі, а ще – від процентного вмісту заліза та кольорових металів.
Якщо брухт містить щось, окрім природного заліза, марганцю та хрому, його спершу відправлять на очистку. Це логічно, оскільки та ж мідь належить до кольорових металів і коштує набагато більше. Лише після максимального відділення зайвих елементів чорний брухт можуть забрати на повторне перероблення та надалі використовувати як вихідну сировину у виробництві.
Щодо цін, то чорні метали – найдешевші. Їх приймають за мінімальну вартість від 2,5 грн/кг у більшості регіонів України. Лише у Дніпропетровській області встановили коридор у межах 5-7 грн.
Великий розкид між найменшими та найбільшими показниками навіть в одній області пояснюється ціновою політикою компаній, які приймають чорний брухт.
Також меншу суму вам заплатять, якщо покупець самостійно приїде до місця збору та забере весь брухт. І більше – в разі транспортування обсягу клієнтом до пункту перероблення.
Які метали краще здавати у вересні
Раніше ми розповідали, що ціни на металолом не є стабільними та можуть змінюватися залежно від сезону. Наприклад, коли починається холодна пора року, вигідніше здавати старі неробочі прилади й матеріали з вмістом кольорових металів, оскільки їхня вартість поступово зростає. Тож у вересні слід звернути увагу на такий брухт і його цінові характеристики:
- нержавійка – 40-45 грн/кг;
- свинець – 45-47 грн/кг;
- алюміній електротехнічний – 53-60 грн/кг;
- титан – 80 грн/кг;
- бронза (ціна обговорюється) – 120-130 грн/кг;
- радіатори латунні, мідні, стружка бронза – 130 грн/кг;
- латунь – 135-143 грн/кг;
- мідь – 200-220 грн/кг.
Інші матеріалі, як от алюмінієві радіатори, магній, рейки, оцинкування та ін., коштуватимуть у вересні набагато дешевше. Щоб заробити на цьому металі, потрібно назбирати як мінімум 100 кг брухту, інакше немає сенсу здавати на перероблення по кілька кілограмів. Більшість компаній взагалі не приймають недорогий лом у малих об’ємах, адже не хочуть витрачати час і гроші на бензин, щоб забрати у клієнта товар.
Раніше сайт Pro Гроші писав, які ціни на брухт чавунних батарей в Україні. Також ми повідомляли, що непотрібні прикраси можна вигідно продати й розповідали, які ціни на золото в Україні.
Сподобалась стаття?