Мобілізація в Україні: як хочуть змінити принцип проходження ВЛК
Після запровадження відповідних змін процедура проходження ВЛК стане набагато зручнішою
Удосконалення процедури проходження ВЛК відбуватиметься поступово
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні хочуть запровадити зміни у роботі військово-лікарської комісії (ВЛК), щоб проходження медичного огляду було зручнішим та швидшим.
Про це повідомляє пресслужба Генерального штабу ЗСУ.
Які зміни відбудуться в процесі проходження ВЛК?
У Генштабі зазначили, що удосконалення процесу проходження військово-лікарської комісії, підвищення рівня медичного забезпечення та обслуговування наразі є пріоритетним завданням.
Загалом у процесі проходження ВЛК плануються такі зміни:
- збільшення мережі ВЛК шляхом їх додаткового розгортання в цивільних закладах охорони здоров’я;
- окреме фінансування оплати послуг медичних працівників, яких залучено до проведення медоглядів з метою оцінки ступеня придатності до військової служби;
- впровадження е-черги запису на ВЛК, електронний документообіг між військовими частинами, ТЦК СП та закладами охорони здоров’я;
- залучення закладів охорони здоров’я із системи Міноборони до роботи з ЕСОЗ. Заклади охорони здоров’я із системи Міноборони матимуть доступ до анамнезу людини, зокрема в електронній медичній картці;
- запровадження сучасних підходів до обслуговування під час проходження ВЛК (доступний і зручний сервіс);
- здійснення інформаційної підтримки (гаряча лінія) та впровадження інформаційних продуктів, які допоможуть військовослужбовцям отримати допомогу.
Звичайно, що такі зміни будуть запроваджуватися поступово, оскільки цей процес передбачає коригування низки нормативно-правових актів, технічних розробок та тестувань ресурсів.
Які обстеження мають пройти призовники?
Проходити медичне обстеження мають всі чоловіки призовного віку від 18 до 60 років. Після сформованих висновків військово-лікарською комісією (ВЛК) визначається придатність або непридатність чоловіка до військової служби.
Розпочинається медична комісія з того, що військовозобов'язані особи мають пройти такі обстеження:
- рентген (флюорографію) органів грудної клітини;
- загальний аналіз крові — крім стандартних лабораторних показників крові, визначають її групу, а також резус-фактор, якщо вони не зазначені у військовому квитку;
- ЕКГ (електрокардіограму);
- аналіз сечі;
- громадянам старше 40 років повинні виміряти внутрішньоочний тиск, а також провести аналіз крові на цукор.
Після того, як висновки цих обстежень будуть готові, чоловіки мають відправитися на огляд до певних лікарів.
Раніше ми розповідали, яку зарплату отримують лікарі та медсестри у 2023 році. Також ми писали, що робити військовому у разі відмови у проходженні ВЛК. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?