Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Мобілізація в Україні: коли військові можуть змінити місце проходження служби

Розповідаємо, за яких обставин це можливо та які документи для цього потрібні

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

За яких обставин військові можуть змінити місце проходження служби

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Деякі військовослужбовці під час війни можуть подати заяву на переміщення на нове місце проходження військової служби. Проте для цього мають бути певні обставини.

Про це йдеться у Положенні "Про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України".

Коли можна змінити місце проходження військової служби

Згідно із документом, однією з причин переміщення військовослужбовця на нове місце проходження військової служби є погіршення стану його здоров’я або стану здоров’я членів його сім’ї. Для цього потрібно скласти рапорт, додати відповідний медичний висновок та документи, які підтверджують необхідність зміни місця проходження служби.

Якщо у військового, який проходить службу за контрактом, з'явилися певні підстави для зміни місця проходження військової служби, а саме потреба догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків та були визнані опікунами й мешкають окремо від сім’ї військовослужбовця, він може подати рапорт та всі підтверджуючі документи, які розглядатимуть командири з’єднань та інші посадові особи.

Хто може проходити військову службу за місцем проживання

  • Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
  • Жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
  • Жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
  • Жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, онкологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня.
  • Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи.
  • Усиновителі, опікуни, піклувальники, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.
  • Зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного догляду.
  • Особи, які мають дружину (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи.

Раніше ми розповідали, чи можуть вручати повістки чоловікам, які перебувають за кордоном. Також ми писали, чи може військовий, якого звільнили зі служби, виїхати за кордон. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.