Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Курячий індекс 2023: де найдорожче і найдешевше філе у світі

Аналітики підрахували, скільки від середньої зарплати витрачають люди на кілограм курячого філе у Києві та інших містах світу

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Скільки потрібно витратити на кілограм філе у різних куточках світу

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українців вже давно не здивуєш дорогими цінами на продукти. Та виявляється що м'ясо, зокрема курка, в Україні не є найдорожчим делікатесом, якщо порівнювати з іншими країнами.

Про це пише видання The page.

Так, за даними аналітиків, найдешевшим куряче філе виявилося в Індії — в країні з найбільшою кількістю вегетаріанців на Земній кулі. Так, у перерахунку на гривні кіло курячого філе у Нью-Делі коштує дешевше, ніж у Києві.

Найпривабливіша ціна 1 кг курячого філе — майже 0,1% від середньої зарплати: Вашингтон (0,1%), Канберра (0,2%). Також дешева курка у Кейптауні (0,3%) та Пекіні (0,2%). Натомість у європейських країнах цей відсоток більший: Париж, Варшава та Рейк’явік — по 0,4%.

Щодо Києва, то наша столиця опинилася серед переліку мегаполісів, де цей відсоток тривожно перевалив за 0,5: Бразиліа (0,6%), Нью-Делі (0,6%), Астана (0,7%), Київ (0,7%). Найвища вартість курки у Сантьяго (1%) та Найробі (1,3%).

Якщо порівняти ціни на кіло курки з тим, скільки мешканці різних столиць витрачають кожного місяця на інтернет, то виявиться що, наприклад, у Києві між ними невелика різниця — інтернет лише на 22% дорожчий.

Як подорожчали продукти в Україні?

Цьогоріч у березні ціни на продукти харчування підскочили в середньому на 26,8%. До трійки лідерів, порівняно з березнем 2022 року, потрапили фрукти – на 44,9% та овочі – на 38,3%.

Також подорожчала риба та різноманітні продукти з неї – за ці товари українці почали платити більше на 37,2%. При цьому м'ясо та м'ясопродукти подорожчали на 20,2%.

Також більш ніж на 20% подорожчали макаронні вироби, хліб і хлібопродукти, а ще цукор. Ціна на соняшникову олію, яка різко подорожчала у 2022 році, підвищилася в ціні лише на 6,9%.

Що відбувається з цінами?

Подорожчання триває через війну та окупацію росіянами частини українських територій.

Також на ціни вплинули проблеми з постачанням електроенергії, які виникали у виробників, а також тарифи на газ та світло. Торік інфляція становила близько 30%.

Раніше ми розповідали, які є можливості в українців для того, щоби збільшити свій заробіток. Також ми писали, як змінилися ціни на борщовий набір.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.