Компенсація за врожай: скільки грошей виплатять українцям через підрив Каховської ГЕС
Розбиралися, яку допомогу від держави отримають жителі Херсонської та Миколаївської областей через втрату врожаю
Херсонській та Миколаївській областям виділили 271 млн грн
Фото: УНІАН, Укргідроенерго. Колаж: Pro Гроші
Кабінет міністрів затвердив фінансову допомогу для жителів Херсонської та Миколаївської областей. Їхній урожай дуже постраждав внаслідок підриву російськими загарбниками Каховської гідроелектростанції.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
На які гроші можна розраховувати
За словами українського чиновника, після підриву греблі багато ділянок підтопило, і люди втратили свої городи. Тому тепер для жителів двох областей передбачені виплати в розмірі 3300 гривень за втрачений урожай овочів на кожній сотці земельної ділянки приватного городу. Максимальна сума допомоги становить до 100 тисяч гривень.
На ці потреби уряд виділив Херсонській та Миколаївській областям 271 мільйон гривень.
Що сталося з дамбою Каховської ГЕС
Як ми писали раніше, у ніч проти 6 червня росіяни підірвали дамбу. Через потужний вибух сталося неконтрольоване скидання води зі сховища. Як наслідок – українська влада розпочала масову екстрену евакуацію жителів Херсонської області, адже вода може затопити 80 населених пунктів.
Зокрема співробітники поліції та рятувальники проводили роботи на правобережній частині області, також частково евакуювали населення міста Херсон та острова Корабел.
У Кремлі вже звинуватили у катастрофі Україну, назвавши те, що сталося "диверсією Києва". Так, Дмитро Пєсков зазначив, що "головною ціллю було позбавити води окупований півострів Крим, оскільки подача до Північно-Кримського каналу скорочується".
Кому виплатять компенсацію за підтоплення ГЕС
Як йшлося раніше, розраховувати на таку допомогу зможуть українці, які:
- отримали матеріальну шкоду, завдану будь-якому майну, товару, нерухомості, виробництву, що перебували у власності чи розпорядженні;
- втратили вигоду – дохід, який можна було б отримати від ведення діяльності, якби не сталось катастрофи;
- отримали моральну шкоду (стосується фізичних осіб);
- залишилися з невиплаченою заробітною платою (тільки якщо трудові відносини були призупинені після катастрофи);
- отримали додаткові витрати через злочинні дії країни-агресора.
Раніше ми писали про те, які водоканали вимушено зупинили роботу через підрив Каховської ГЕС. Також раніше в НБУ пояснили, як теракт на Каховській ГЕС вплине на економіку.
Сподобалась стаття?