Коли можуть мобілізувати заброньованих українців – юрист назвав чотири підстави
Деяких військовозобов'язаних можуть призвати на службу до ЗСУ, не зважаючи на бронь

Українцям пояснили, кого можуть мобілізувати попри бронь
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні триває мобілізація, під час якої деякі офіційно працевлаштовані чоловіки мають право отримати відстрочку у зв'язку з бронюванням. Однак виникає питання, чи можуть забрати до війська, не зважаючи на "бронь".
На нього відповів юрист Ілля Шипко на порталі PRIKHODKO&PARTNERS.
Фахівець уточнив, що вже офіційно заброньованих осіб без їх особистої згоди не можуть мобілізувати. Щонайменше до кінця терміну дії бронювання.
"Оскільки згідно зі ст.23 ЗУ "’Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" бронювання є офіційною підставою для відстрочки від мобілізації під час дії в країні військового стану. Тому мобілізація осіб із відстрочкою за підстави бронювання – неможлива, якщо такі особи не виявили особистої згоди проходити військову службу", – пояснив юрист.
Коли заброньованого працівника можуть мобілізувати
За словами юриста, мобілізація можлива лише разі анулювання відстрочки військовозобов'язаного. Анулювання такої відстрочки можливе відбутися за однієї з таких умов:
- якщо закінчився термін дії бронювання;
- якщо було ліквідовано те підприємство, яке бронювало своїх працівників;
- якщо заброньованого працівника звільнили з підприємства, яке надавало йому бронювання;
- якщо підприємство з тієї чи іншої причини втратило статус критичної інфраструктури.
"В таких випадках, тоді відповідно анулюється бронювання і особа втрачає право на відстрочку і може бути мобілізованою. В інших же випадках, мобілізація заброньованих осіб є неможливою", – пояснив Ілля Шипко.
Юрист додав, якщо заброньованого працівника все ж намагаються мобілізувати, такі дії представників ТЦК та СП будуть незаконними.
Однак якщо заброньований працівник виявить бажання проходити військову службу, він може з'явитися до ТЦК та СП, пройти військово-лікарську комісію та бути мобілізованим.
Що загрожує за втрату військового квитка
Керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько у коментарі Pro Гроші раніше розповів, що в Україні передбачена відповідальність за пошкодження або втрату військово-облікових документів. За це військовозобов'язані можуть заплатити штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто від 510 грн до 850 грн — стаття 211 КУпАП.
Скажімо так, якщо про порушення правил військового обліку дізнаються, може бути застосовано штраф, а також особу поставлять на облік, – пояснив експерт.
Однак зверніть увагу, що це не означає обов’язкову мобілізацію. Після уточнення даних спочатку громадянин має пройти ВЛК, отримати медичний висновок про придатність, а потім чекати, чи буде йому видане мобілізаційне розпорядження.
Раніше ми писали про те, як отримати статус критично важливого підприємства для бронювання працівників. Також ми розповідали, що в Україні змінили список професій для бронювання працівників.
Сподобалась стаття?