Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Деяких українців точно не мобілізуватимуть – хто має 100-відсоткову бронь

Максимально підприємства можуть бронювати до 50% персоналу, всі інші працівники підлягають мобілізації

Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН. Коллаж: Pro Гроші

Кого точно не зможуть мобілізувати в Україні

Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН. Коллаж: Pro Гроші

Одну категорію українців повністю звільнили від мобілізації, враховуючи їхнє критичне значення для повноцінного функціонування банківської системи. Йдеться про інкасаторів всіх рівнів.

Про це пише медіаресурс Banker.

Відомості про можливість бронювання містяться в додатку №56 "Перелік посад та професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню у період мобілізації та воєнний час та працюють у банківській системі України" до розпорядження Кабінету Міністрів від 18.03.2015 №493-р. На початку січня поточного року Національний банк підтвердив зобов’язання в циркулярі №56-0007/10/ДБК.

Нагадаємо, що уряд дозволив підприємствам оформлювати відстрочку від призову максимум половині військовозобов’язаного персоналу. При чому компанія та люди повинні відповідати визначеним критеріям, щоб Міністерство економіки підтвердило бронювання. Втім ситуація для конкретних підрозділів банківського сегменту відрізняється від загальноукраїнської.

Інкасатори мають стовідсоткове звільнення від призову, адже забезпечують безперебійну доставку та перевезення готівки й інших цінностей, що відіграє виняткову роль у функціонування банків під час війни. Тобто право на бронь належить не тільки керівникам відділів, а всім – від водіїв транспортних засобів до старших інкасаторів.

Виходить, їх прирівняли до голів правлінь банків, директорів департаментів, начальників управлінь, керівників служб, їхніх заступників тощо. Причому йдеться не лише про центральні відділення фінустанов, але й про регіональні.

Кого варто мобілізувати в Україні

Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан назвав кілька категорій достатньо мотивованих та профпридатних чоловіків, яких потрібно призвати на фронт, аби швидше виграти війну. Спершу необхідно скасувати заборони на строкову службу, яка діє під час особливого стану, щоб призвати осіб від 18 до 27 років, які не можуть брати участь у бойових діях.

Також не завадить мобілізувати силовиків, які мають великий досвід. Мова про СБУ, МНС, охоронців тощо, які вміють поводитися зі зброєю та виконувати накази. Третя й четверта категорії – співробітники критично важливих підприємств і держслужбовці. Експерт вважає, що надто багато українців скористалися можливістю бронювання замість допомоги співвітчизникам на фронті.

Втім, зауважив Світан, не можна мобілізувати всіх підряд, у людини має бути внутрішній поклик до служби. Зрештою, від мотивації часто залежить життя.

Раніше сайт Pro Гроші писав, чи розсилатимуть повістки в месенджерах та через "Дію". Також ми повідомляли, що офіцер ЗСУ роз'яснив, кого зараз потрібно відправляти на фронт.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.