Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Ціни злетіли до небес? Скільки коштує зерно в Україні

Всі зміни залежать від ситуації навколо зернової угоди

Колаж: Pro Гроші

Ціни на зерно приречені на зростання, стверджують експерти

Колаж: Pro Гроші

Ціни на агропродукцію в Україні знову зазнали змін. Однак варто памʼятати, що наша країна є експортером зерна, а не покупцем, то низькі ціни нам геть невигідні, і набагато краще для економіки їх зростання.

Про це свідчать дані Tripoli.land.

16 листопада ціни на пшеницю дещо зросли. Водночас вартість інших культур протягом останніх днів, навпаки, знизилася.

Які ціни на зерно в Україні

  • кукурудза – 5 211 гривень за тонну;
  • пшениця 2 клас – 6 485 гривень за тонну;
  • пшениця 3 клас – 6 491 гривня за тонну;
  • пшениця – 4 914 гривень за тонну (знизилася із позначки 5 530 гривень);
  • ячмінь – з 2 713 гривень за тонну;
  • горох – 5 775 гривень за тонну;
  • соя – 12 943 гривні за тонну;
  • рапс – 14 144 гривні за тонну;
  • соняшник – 14 421 гривня за тонну.

Що буде далі?

Раніше ми писали, що у короткостроковій перспективі ціни на зерно приречені на зростання, а от що буде з динамікою до кінця року і далі, залежить від ситуації навколо зернової угоди.

На думку експерта Івана Уса, тут є досить багато варіантів розвитку подій, оскільки вихід Росії з угоди не означає, що вона автоматично припинила своє існування.

Україна, представники ООН та Туреччина, зокрема президент Ердоган, заявили, що угода продовжується.

Тепер подивимось, наскільки це можливо, оскільки обстрілу вже зазнала акваторія Очаківського порту, тобто РФ може робити провокації. Інший момент, якою буде реакція на ці провокації, тому що одне питання, коли це пов’язано лише з Україною, і зовсім інше, коли це пов’язано з іншими країнами, – зазначає головний консультант з зовнішньоекономічної політики Національного інституту стратегічних досліджень.

Усі забули й про інші пропозиції, які були зроблені до підписання зернової угоди. Наприклад, один з адміралів Великої Британії пропонував, щоб військові човни цієї країни зайшли в українську акваторію для супроводу торговельних човнів із зерном.

Це лише один з варіантів, головне, щоб декілька країн, разом із Туреччиною домовились про гарантії безпеки. Якщо таким чином цей зерновий коридор буде діяти, ціни залишаться на тому ж рівні.

З одного боку, це означає, що Україна менше заробить на експорті зернових, але з іншого, негативне сальдо зовнішньої торгівлі створює велике навантаження на гривню. Тож краще заробляти на продажі великих обсягів без проблем з логістикою, ніж ледь вивозити зерно за захмарними цінами.

Тобто, якщо угода буде працювати у тому чи іншому форматі, і Україна продовжить вивозити зерно морем, ціни будуть приблизно на одному рівні. Якщо ж морський експорт буде повністю заблокований, ціни на світовому ринку можуть злетіти.

Однак навіть повне блокування зернової угоди не означає, що з нашої країни геть не вивозитимуть зерно.

Раніше ми писали, що буде з цінами на зерно у листопаді. Також ми розповідали, як "зерновий коридор" вплинув на ціни на агроринку.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.