Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Чи брати повістку, виписану "на коліні"? Експерт порадив, як діяти та коли йти до суду

З'ясувалось, що треба робити у випадку, коли вам хочуть незаконно вручити повістку

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Чи законно вручають повістки

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Існує чіткий та зрозумілий порядок вручення повісток – має бути відповідна форма, заповнення в приміщенні ТЦК, а також виключно на конкретну людину. В нашій країні останнім часом відбувається інакше – зупинили, незаконно забрали документи, виписали "на коліні" повістку та вручили.

Про це повідомив адвокат Роман Сімутін та пояснив, що робити у разі незаконного вручення повістки.

У чому порушення?

Повістки, виписані "на коліні", за словами експерта, абсолютно незаконні. Адже органи влади мають діяти виключно у межах повноважень і в спосіб, передбачений Конституцією та законодавством України.

"У мене логічне питання: а чому ви маєте брати повістку, вручену у спосіб, не передбачений законодавством? Відповідь очевидна. Але прикол у тому, що коли ви візьмете повістку та розпишетеся в її отриманні – то цим підписом легітимізуєте незаконні дії ТЦК", – наголосив адвокат.

Чи можна подати скаргу до суду

Повістку не можна оскаржити, однак, можна подати скаргу до суду про накладання штрафу за ухилення від військового обліку, якщо вас притягнуть до адмінвідповідальності за даний факт. Тому що ви не відмовлялись від отримання повістки в законний спосіб, а ви проти незаконного способу її вручення, бо воно порушує визначений Кабміном порядок. Така справа гарантовано переможе в суді.

Як боротися з порушенням правил вручення повісток

  • обов'язково фіксуйте дії представників ТЦК на відео або аудіо;
  • головне – мати факт фіксації розмови з представниками ТЦК та вручення повістки, щоб вони потім не перевернули все "догори дриґом" відмазками, пояснив адвокат.

Коли вручення повістки вважається незаконним:

  • повістку передали через родичів, хоча її мають вручити особисто людині;
  • повістку наклеїли на дверях чи кинули в поштову скриньку;
  • надіслали повістку смс-повідомленням або повідомили про неї телефонним дзвінком.

Ви можете оскаржити вручення повістки, якщо вам її дали на блокпосту, у кафе, торговому центрі чи метро, а також якщо ви отримали документ через порушення комендантської години.

Якщо ж ви відмовляєтеся отримати повістку, то представники військкомату повинні скласти акт. В цей час обовʼязково повинні бути присутні двоє свідків. Після цього інформацію передають до центру комплектування. Однак памʼятайте, що якщо ви відмовилися без поважної на це причини, то вам може загрожувати адмінвідповідальність.

Хто повинен видавати повістки:

  • співробітники центрів комплектування;
  • роботодавці;
  • керівники навчальних закладів;
  • представники органів місцевого самоврядування.

Повістка в "Дії"

Надсилати повістку через застосунок "Дія" неможливо. Для цього ви маєте поставити підпис, що отримали її. Крім того, людина може просто видалити застосунок.

Раніше ми вже пояснювали, з якої причини українцям вручають повістки на вулиці. Також ми розповідали, хто може потрапити на службу в 60 років і старше.

Більше про мобілізацію в Україні ви можете прочитати в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.