Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Це задоволення небезплатне: хто має платити податки за використання генератора

Якщо ви плануєте залишити генератор після закінчення дії воєнного стану, то потрібно буде отримати дозвіл на викиди у відповідній інспекції

Колаж: Pro Гроші

В деяких містах можна отримати компенсацію за генератори

Колаж: Pro Гроші

До листопада 2022 року за імпорт генераторів та акумуляторів потрібно було сплачувати податки. Але нещодавно уряд їх скасував. Кабмін затвердив постанову, згідно з якою від сплати ПДВ та в’їзного мита звільняються важливі товари для опалювального сезону 2023 року.

Розповідаємо, коли треба сплачувати податок на генератор.

Ви можете не платити за ввезення:

  • генераторів;
  • газогенераторів;
  • електричних двигунів;
  • електрогенераторів;
  • установок та обертових електричних перетворювачів;
  • трансформаторів;
  • електричних акумуляторів;
  • електричних водонагрівачів;
  • обігрівачів.

Коли потрібно буде платити

В Україні власники бізнесу вимушені сплачувати екологічний податок за використання генератора. Однак це потрібно робити тоді, коли підприємство використовує понад 200 тонн пального на рік для його роботи.

Але це не означає, що всі, хто ними користується, сплачуватимуть податок за викид. Це повинні робити тільки ті українці, чий обсяг викиду вуглекислого газу перевищує 500 тонн на рік, що дорівнює використанню 200 тонн палива.

Тоді ви маєте подати відповідну декларацію через "Дію". Але якщо ви плануєте залишити генератор після закінчення дії воєнного стану, потрібно буде отримати дозвіл на викиди у відповідній інспекції.

В яких містах можна отримати компенсацію за генератори

Київ. Мешканцям багатоквартирних будинків компенсують 75% від вартості генераторів. Максимальна сума – 80 тисяч гривень.

Отримати компенсацію можна, подавши заяву та пакет документів до районної адміністрації. Кошти будуть виплачені протягом 2 місяців.

Львів. Для ОСББ, ЖБК і решти житлового сектору сума відшкодування становить 50% від ціни, однак максимум – 30 тисяч гривень.

Для підприємців ресторанної сфери та роздрібної торгівлі харчовими продуктами передбачено ваучер. Розглянути заяву й ухвалити рішення комісія має впродовж 10 днів.

Полтава. Компенсацію можуть отримати мешканці будинків, де є понад 2 поверхи. Відшкодування не має перевищувати 50% від вартості пристрою, але не більше 80 тисяч гривень.

Одеса. Мерія ухвалила рішення повертати до 70% від вартості генераторів, але не більше 100 тисяч гривень. Для отримання компенсації слід звертатися з чеками до районної адміністрації.

Суми. Компенсацію можуть отримати мешканці будинків трьох і вище поверхів, а також двоповерхових будівель, збудованих до 1993 року. Сума компенсації – не більше 50% і не більше 50 тисяч гривень.

Рівне. Тут компенсують до 70% від вартості пристрою. Але за умови, якщо він коштував не більше 45 тисяч гривень.

Чернівці. Компенсують 80% від вартості. Пристрій має коштувати не більше 60 тисяч гривень і покривати потреби щонайменше 36 квартир у будинку.

Запоріжжя. Повернення 80% від вартості генератора можливе за умови, якщо він коштує до 30 тисяч гривень. Оплата за пристрій має здійснюватися через банк.

Раніше ми пояснювали, скільки коштує кіловат-година виробленої генератором електроенергії. Також ми пояснювали, як під'єднати генератор і не влаштувати пожежу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.