Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Бронь не перешкода? Чому повістку можуть вручити тому, хто має відстрочку

У штабі командування Сухопутних військ ЗСУ роз'яснили деякі особливості вручення повісток під час мобілізації

Фото: Нацполіція, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Повістку можуть отримати навіть ті, у кого є бронь

Фото: Нацполіція, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні трапляються випадки, коли військовозобов'язаним, які мають бронь чи відстрочку від мобілізації, можуть вручати повістки.

Що робити у такому випадку, пояснив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач у коментарі Military Media Center.

Він зазначив, що військовозобов’язаний, який має бронь від призову, має носити з собою усі документи, котрі це посвідчують. І при їхньому пред’явленні вручення повістки не буде. Відповідно, якщо чоловік не пред'явить необхідні документи, йому можуть вручити повістку.

"Але, якщо воно вже так сталося, то зі всіма цими документами потрібно прибути до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, і ця повістка буде анульована", – пояснив Горбач.

Хто може отримати бронь

Згідно зі статтею 25 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

При цьому, критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Раніше ми писали про те, чому призовникам вручають повістки на вулиці та блокпостах. Також ми розповідали, що в Україні діятиме новий порядок бронювання військовозобов'язаних.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.