В Україні спростили правила виїзду в ЄС: чому на кордоні поменшає черг
Пояснюємо, як змінюється процедура виїзду громадян за кордон та коли запрацюють нові правила
"єЧерга" запрацює на 29 пунктах пропуску на кордоні з Україною
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Українці, які виїжджають за кордон рейсовими автобусами, зможуть швидше доїжджати до Польщі та інших країн Європи. Усе завдяки новим правилам виїзду, які запрацюють вже незабаром.
Про це сказав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
За його словами, з 12 лютого усі автобуси, які прямуватимуть з України до Польщі чи інших країн Євросоюзу та Молдови, перетинатимуть кордон за попереднім записом у системі "єЧерга". Кубраков пояснив, що реєстрація в системі дозволить перетинати кордон за принципом "реєструйся та їдь".
"Масштабування "єЧерги" – це частина нашої послідовної роботи з реформування сфери міжнародних пасажирських перевезень, де ключовим лишається комфорт пасажира", – сказав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.
"єЧерга" для рейсових автобусів
Частина транспорту виїжджає з України за попереднім записом ще з серпня 2023 року, оскільки "єЧерга" працює на 8 пунктах пропуску. Та з 12 лютого кількість таких пунктів пропуску розшириться до 29. За таким принципом працюватимуть й нові пункти на польсько-українському кордоні.
Так, онлайн черга для рейсових автобусів наразі працює на пунктах пропуску:
- Ягодин;
- Шегині;
- Краківка;
- Устилуг;
- Рава-Руська.
А з 12 лютого процедура проїзду за попередньою реєстрацією застосовуватиметься:
- в Угринові;
- у Грушеві;
- у Смільнику.
Як зауважив Олександр Кубраков, зміни дозволять уникнути черг на кордоні, а поїздки рейсових автобусів відбуватимуться за графіком.
"Головне завдання зараз – верифікувати виконання автобусних маршрутів та проаналізувати навантаження на кордон. Після цього, на основі актуальної мережі маршрутів, ми запропонуємо кожному автобусу часовий проміжок для перетину кордону – відповідний слот", – розповів він.
Кого не випустять з України під час війни
Відмовити у виїзді за кордон під час повномасштабної війни з Росією можуть як чоловікам, так і жінкам. Причини для цього можуть бути різні. Наприклад:
- судові рішення;
- доручення компетентних державних органів, які надсилаються Державній прикордонній службі;
- якщо у когось нема належних документів на перетин кордону.
За інформацією прикордонників, у 2023 році було відмовлено у виїзді понад 40 тисячам громадян України.
Раніше ми писали, яка країна ЄС продовжила для українців тимчасовий захист. Також ми розповідали, які виплати надаються біженцям після повернення в Україну.
Сподобалась стаття?