Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Пенсії в Україні: хто обов'язково повинен пройти ідентифікацію особи

Розбиралися, кому з українців, які вже вийшли на пенсію, треба обов'язково пройти ідентифікацію особи та як це правильно зробити

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Проти ідентифікацію можна через портал Дія

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Деякі категорії українських пенсіонерів повинні обов’язково пройти фізичну ідентифікацію особи. Зробити це необхідно для того, щоб й надалі мати змогу отримувати виплати.

Про це нагадали в Мінреінтеграції.

У відомстві кажуть, що дана процедура передбачена для громадян України пенсійного віку, які перебувають за кордоном. Виплата пенсії їм здійснюватиметься на поточні рахунки, відкриті в українських банках.

Два способи ідентифікації особи

Пройти перевірку пенсіонери зможуть двома способами:

  • можна скористатися сервісом "Дія.Підпис". Сервіс доступний на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Зробити це можна за посиланням (тут можна зручно, а головне, безпечно, пройти електронну ідентифікацію за допомогою електронних підписів).
  • пройти консульське підтвердження — пенсіонери можуть пройти ідентифікацію особи, відвідавши відповідну консульську установу в країні свого проживання. При такій перевірці консульська посадова особа засвідчить їхнє нинішнє місце проживання за кордоном.

Пенсіонер їде на постійне місце проживання за кордон: як бути

У тому випадку, якщо пенсіонер виїздить на постійне місце проживання за кордон, то перед виїздом він може отримати призначену в Україні пенсію за шість місяців наперед із наступного місяця після зняття з обліку за місцем постійного проживання. Для цього необхідно написати відповідну заяву в управлінні Пенсійного фонду.

"Якщо ви досягли пенсійного віку, то, перебуваючи за кордоном, також можете оформити пенсію. Це можна зробити дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України", — кажуть у ПФУ.

Як оформити пенсію, якщо виїхали за кордон

Для того, аби оформити виплати за кордоном, треба зайти на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та обрати вкладку "Заява про призначення пенсії", ознайомитись з інформацію на екрані та перейти за посиланням "Вхід".

Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Після входу в особистий кабінет необхідно виконати наступні дії:

  • Крок 1: у розділі "Щодо пенсійного забезпечення" обрати вкладку "Заява на призначення пенсії", погодитись на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про обробку заяви. Далі обрати "Продовжити" та вид пенсії, наприклад, "Пенсія за віком";
  • Крок 2: заповнити анкету та надати згоду на передачу та обробку своїх персональних даних;
  • Крок 3: прикріпити скан-копії документів, перелік яких буде наведений перед формуванням заяви.

Після цих етапів на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби внесені до заяви дані можна відредагувати. Завершення всіх операцій – заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки "Підписати та відправити до ПФУ".

Під час подачі заяви про призначення пенсії за віком дистанційно можуть знадобитись такі документи:

  • паспорт;
  • реєстраційний номер платника податків (ІПН);
  • трудова книжка та документи, що підтверджують стаж (у випадку відсутності трудової книжки чи записів у ній);
  • військовий квиток;
  • довідка про заробітну плату до 01.07.2000 року;
  • довідка про пільговий характер роботи (за наявності пільгового стажу);
  • диплом або документ, що підтверджує періоди навчання на денній формі.

Про стан обробки заяви та ухвалене рішення щодо призначення пенсії, Фонд повідомить в обраний клієнтом спосіб.

Для отримання пенсійних виплат за кордоном українські пенсіонери можуть обрати міжнародні перекази через Укрпошту. Цей варіант стосується тих, хто раніше отримував пенсійні виплати готівкою в Україні.

Хто отримає доплати у серпні 2023 року

Як ми зазначали раніше, додаткові гроші виплатять окремим громадянам за особливі заслуги перед Україною. Їм нададуть спеціальні виплати, присвячені Дню Незалежності. Розмір фінансової підтримки у серпні 2023 року коливатиметься від 450 до 3 100 грн.

На гроші можуть розраховувати:

  • люди з інвалідністю (I-III група) внаслідок війни;
  • потерпілі учасники бойових дій;
  • потерпілі учасники Революції Гідності;
  • люди, які мають особливі відзнаки та нагороди перед державою;
  • члени сімей загиблих військових і прирівнюються до них громадян;
  • учасники бойових дій в Україні.

Раніше ми пояснювали, на які виплати від держави мають право особи з інвалідністю І групи. Більше про соціальні виплати в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.