Вже ніщо не зупинить: яким буде врожай кавунів та що буде з цінами
Попри катастрофу на Каховській ГЕС та затоплення значної частини Херсонської області, кавуни в Україні будуть. Інше питання – якою буде ціна на цей популярний серед українців продукт
Очікується, що цього року ціни на кавуни перевершать торішні
Фото: УНІАН, UnsPlash. Колаж: Pro Гроші
Аби поласувати кавунами у 2023 році українцям доведеться платити більше, ніж торік. Усе тому, посіви кавунів в Одеській області гальмує прохолодний початок літа.
Так, за словами агронома компанії "Агро Юг Експорт" Ігоря Сєрікова, літня прохолода негативно вплинула на сходи кавунів: вони повільно розвиваються, а частина з них загинула. Тому можна не сподіватися, що урожай буде великим, а ціни – доступними.
"Щоби кавун чи диня активно росли, необхідна мінімальна температура +15°С вночі, а вдень +25-30°С і вище. Цього року дуже важко отримуємо сходи, вони дуже слабо розвиваються. У тих, хто посіяв кавун рано, сходи загинули", — каже він.
Ігор Сєріков також спрогнозував, скільки коштуватимуть кавуни цього року.
"Я думаю, що ціна буде не нижчою, ніж торік. Скоріш за все, вона буде на тому ж рівні, а може, й вищою за торішню", — зазначив агроном.
Теракт на Каховській ГЕС: що буде з фруктами та овочами
Побережжя Дніпра у нижній частині та в зрошуваних регіонах, зокрема Нова Каховка – великий центр садівництва. Через затоплення значних територій врожай фруктів та ягід цього року буде значно меншим.
До того ж місцева вода на багато років може стати небезпечною для навколишнього середовища та для пиття через розкладання риби, змивання великої кількості добрив з полів, пестицидів та сміттєзвалищ. Зокрема йдеться про води нижньої течії Дніпра, частину Південного Бугу та Інгульця.
Вирощування овочів теж буде потерпати від цієї екологічної катастрофи, хоча перспективи більш позитивні. В першу чергу, тому що для овочів не потрібен кількарічний період очікування першого врожаю та виходу насаджень на повну врожайність. Але існують фактори, які все ускладнюють:
- відсутність зрошення;
- руйнування капітальних споруд (сховища, теплиці тощо);
- зміни клімату.
Що буде з інфляцією
У Національному банку прогнозують, що в Україні й надалі триватиме тенденція до сповільнення інфляційних процесів. Про це свідчать наступні чинники:
- налагодження логістики;
- зниження цін на світових товарних ринках;
- послідовна монетарна політика.
"Проте, цей процес вже буде не таким стрімким, як у попередні місяці", — зазначили у НБУ.
Раніше сайт Pro Гроші писав, яку фінансову допомогу отримають українці через підрив росіянами Каховської ГЕС. Ще ми розповідали, як змінилися ціни у травні.
Сподобалась стаття?