Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Вдалося "вийти в плюс"? Що насправді відбувається з держбюджетом України

Уряд поділився інформацією про те, наскільки видатки бюджету перевищили доходи протягом першого півріччя

Фото: УНІАН, pixabay. Колаж: Pro Гроші

Безпека та оборона продовжують залишатися найважливішим пріоритетом у сфері бюджетного фінансування

Фото: УНІАН, pixabay. Колаж: Pro Гроші

Протягом першого півріччя 2023 року до державного бюджету України надійшло значне фінансування. Податки громадян було переспрямовано для забезпечення ключових видатків бюджету.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Що відбувається з бюджетом України

Під час свого звернення Шмигаль підкреслив, що загальна сума доходів досягла майже 870 мільярдів гривень, а до різних фондів бюджету надійшло 1,302 трильйона гривень. Загалом, видатки з державного бюджету склали 1,8 трильйона гривень.

За перше півріччя 2023 року до загального фонду державного бюджету надійшло майже 870 мільярдів гривень, з яких 600 мільярдів гривень становлять податкові надходження, а 270 мільярдів гривень – гранти від міжнародних партнерів.

Загалом, до різних фондів держбюджету протягом цього періоду надійшло 1,302 трильйона гривень податків, зборів та інших платежів. У той же час, видатки з держбюджету за півріччя становили 1,784 трлн гривень.

Безпека та оборона залишаються абсолютним пріоритетом бюджету, займаючи близько половини всіх видатків. На другому місці розташовуються соціальні програми підтримки громадян. Крім того, значну увагу приділено медицині, освіті та підтримці регіонів.

Важливо зазначити, що залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ сягають 170 мільярдів гривень. Це означає, що на місцях є достатньо коштів, зокрема, для підтримки комунальних підприємств та уникнення підвищення тарифів наразі, як зазначив Шмигаль.

До бюджету України надійшло понад 130 мільярдів доходів

Основні надходження були здійснені за рахунок контрольованих податковими та митними органами платежів. Зокрема, податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів становив 28,7 мільярда гривень, а з вироблених в Україні товарів – 17,5 мільярда гривень (зібрано 27,9 мільярда гривень, відшкодовано – 10,3 мільярда гривень). Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір склав 15,0 мільярда гривень.

Також до фонду надійшли кошти від акцизного податку (8,8 мільярда гривень), рентної плати за користування надрами (4,5 мільярда гривень), ввізного та вивізного мита (2,6 мільярда гривень), а також податку на прибуток підприємств (2,3 мільярда гривень).

Виконання місячного розпису доходів Державною податковою службою становило 101,1% (+0,6 мільярда гривень), а Державною митною службою –106,8% (+2,0 мільярда гривень).

За підсумками місяця також отримано фінансову допомогу від партнерів на суму 44,4 мільярда гривень. Ці кошти надійшли від Сполучених Штатів Америки та Фінляндії.

Раніше ми писали про ціну відбудови української інфраструктури. Також ми повідомили, що Україна та Молдова погодили нові умови стосовно перевезення зерна.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.