Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

В Україні злетять ціни на яйця та курятину – до чого готуватися

Розбиралися, чому подорожчають яйця та курятина та з яких етапів складається виробництво цієї продукції

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Ціни на яйця та курятину зростуть через підвищення вартості пального

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні злетять ціни на яйця та куряче м’ясо. Причина подорожчання – збільшення граничних цін на електрику для промислових споживачів та повернення податків на пальне до довоєнного рівня.

Про це повідомила пресслужба асоціації "Союз птахівників України".

Коли підвищаться ціни

Зазначається, що вже в липні українська галузь птахівництва відчує наслідки підвищення вартості енергоресурсів через негативні зміни в структурі собівартості продукції, а з серпня виробники вимушені будуть підвищувати оптово-відпускні ціни на продукцію птахівництва для кінцевих споживачів для покриття власних виробничих витрат.

В асоціації додають, що в структурі собівартості продукції птахівництва електроенергія займає від 7% до 12%, а деяких видів продукції – до 30%. Однак виробництво продукції птахівництва складається з різних етапів, а тому на кожному відбудеться збільшення вартості складових і відповідно собівартість кінцевої продукції галузі буде зростати в "геометричній прогресії".

Підвищення вартості електричної енергії виробники будуть перекладати на кінцевих споживачів продукції, оскільки власні резерви стримування зростання відпускних цін вже вичерпані.

Що зміниться з 1 липня

Також відомо, що з 1 липня планується повернення податків на пальне до довоєнного рівня. Для галузі птахівництва основним негативним наслідком стане здорожчання зернових, олійних культур та продуктів їх переробки, які складають основу комбікорму та найбільшу частку в собівартості продукції птахівництва. Також буде зростати вартість інших складових, які формують собівартість виробництва м’яса птиці і яєць.

В асоціації вважають, що ситуація з очікуваним зростанням вартості енергоносіїв може не тільки нівелювати здобутки, а й повернути галузь до стагнації та скорочення поголів’я птиці, що утримується у сільськогосподарських підприємствах.

"В умовах коли ціни на продукцію птахівництва фактично прив’язані до купівельної спроможності населення, яка була і залишається низькою, постійний ріст собівартості виробництва призводить до значного зниження рентабельності. Результатом цього є зменшення обігових коштів, зниження конкурентоздатності на зовнішніх ринках, збитковість і скорочення обсягів виробництва. Підвищення відпускних цін на власну продукцію не є виходом із ситуації, для виробників це вимушений крок, оскільки наслідком завжди буде зниження попиту на продукцію і відповідно зникає потреба у подальшому розширенні виробництва", - пояснюють в асоціації.

Який вихід пропонує союз птахівників

Союз птахівників виступає за впровадження мораторію на підвищення цін (тарифів) на ринку енергоносіїв на час дії воєнного стану. Це дасть змогу виробникам продукції птахівництва зберегти існуючі та навіть дещо наростити обсяги виробництва, забезпечити продовольчу безпеку країни, продовжити експортувати продукцію та утримувати стабільні ціни.

Раніше ми розповідали, які продукти в Україні подорожчали до кінця травня. Також ми пояснювали, як через війну змінилися ціни на продукти харчування.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.