В Україні планують перевіряти власників пошкодженого житла: що потрібно знати
Усі дані перевірок знаходитимуться в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, аби підтверджувати цільове використання коштів
Після отримання компенсації за пошкоджене житло, потрібно готуватися до перевірок
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні вже працює програма "єВідновлення" в рамках якої українці, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок російської агресії, можуть розраховувати на грошову компенсацію. Проте після отримання допомоги на власників житла чекатимуть перевірки.
Про це йдеться на Урядовому порталі.
Згідно з Постановою №565, в Україні хочуть запровадити перевірки щодо:
- цільового використання компенсаційних коштів;
- рішення уповноважених органів про нарахування допомоги.
Перевірка цільового використання коштів
Отримувач компенсації зобов’язаний протягом 15 робочих днів подати через портал "Дія" або ЦНАП повідомлення про завершення ремонтних робіт, на які виділялася компенсація.
Комісія, яка ухвалювала рішення щодо нарахування грошової допомоги, здійснюватиме перевірку протягом 30 календарних днів після закінчення ремонту. Якщо власник житла не подав відповідне повідомлення, то ремонт вважатиметься завершеним через дванадцять місяців з дати зарахування компенсації.
Оскільки компенсаційні кошти виділяються виключно для оплати послуг та будівельних матеріалів, спеціальна комісія перевірятиме відповідність фактично проведених робіт та/або придбаних товарів за кожним видом ремонтних робіт. Усі дані знаходитимуться в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, аби підтверджувати цільове використання коштів.
Перевірка заяв на отримання компенсації
Окрім перевірок цільового використання коштів, в Україні планують перевіряти й заяви власників пошкодженого житла, які вже отримали компенсацію. Такий вибірковий моніторинг буде проводиться стосовно не менше ніж 5% заяв, щодо яких були ухвалені рішення уповноваженими органами.
Дані перевірки здійснюватиме група підтримки "єВідновлення", а саме дорадчий орган при Міністерстві розвитку громад, відновлення та інфраструктури.
Розмір грошової допомоги, яку можна отримати за пошкоджене житло
Максимальна сума, яку можуть отримати українці за один пошкоджений об'єкт, становить 200 000 гривень, проте точну суму визначатиме комісія органу місцевого самоврядування.
У чек-листі, форма якого затверджена в постанові уряду, вказана середня вартість робіт, які необхідно виконати для відновлення експлуатаційної придатності об'єкта. Таким чином комісія рахуватиме, скільки коштів може отримати людина.
Раніше ми розповідали, що потрібно знати про другий етап виплат компенсацій за пошкоджене житло. Також ми писали, чому не всі українці можуть подати заяву на грошову допомогу в рамках програми "єВідновлення".
Сподобалась стаття?