Українці можуть збагатитися на копійках: як визначити дорогі монети (фото)
Завдяки унікальним особливостям карбування вироби високо цінуються колекціонерами і дорого коштують
Дорогі українські монети
Фото: НБУ/Flickr
Нумізматика – досить популярна в Україні сфера, здатна принести фінансову вигоду. Колекціонери активно "полюють" за унікальними виробами, а власники монет продають їх на онлайн-аукціонах за шалені суми. Деякі старі копійки купують за десятки тисяч гривень завдяки особливостям карбування і дефектам.
Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштують монети номіналом 50 копійок 1992 року.
Штам 3(1)ВАг
В Україні випускали в обіг 4 різновиди 50 копійок з третім штампом. Його характерними особливостями є жирний герб і шрифт на аверсі, а розмір зображення становить приблизно 17,7 мм. Що стосується штаму 3(1)Ваг, то його можна визначити за такими ознаками:
- середній зуб тризуба має потовщення зліва (брак);
- гроно №1 має 4 ягоди, а п'ята злилась з вінком;
- гладенький гурт.
Цей різновид був пробним, його карбували під час налагодження верстатів, за інформацією на порталі "Монети-ягідки". Тоді використовувалися штампи з браком і матриці без рифлень, що призвело до потовщення та відсутності насічок на гурті.
Користувач, зареєстрований під ніком Igryks, опублікував на онлайн-аукціоні Violity оголошення про продаж 50 копійок 1992 року різновиду 3(1)Ваг. Він встановив початкову ціну на рівні 9 800 грн. За даними спеціалізованого порталу про нумізматичну продукцію, вартість таких копійок може доходити до 5 000 грн.
Штам 4ААм
Це рідкісний різновид, який колекціонери називають "Англічанка" через карбування англійськими штемпелями. Його характерними особливостями є випуклий щит і вдавлений тризуб на аверсі, тоді як звичайні монети мають тонкі лінії щита й опуклий тризуб.
"Помилка виникла, бо художники при розробці ескізів затемнили не тільки фон монети, а й сам тризуб. За цими ескізами у Великобританії виготовили інструмент для карбування. Помилку виявили робітники Луганського верстатобудівного заводу, коли отримали вже готові пуансони", – розповіли фахівці сайту "Монети-ягідки".
Але на заводі ухвалили рішення використати інструмент для виготовлення пробної партії копійок, аби налагодити верстати для подальшого карбування. Так і з’явилися монети, які зараз коштують від 2 500 до 6 000 грн. На Violity користувач Client840146 опублікував оголошення про продаж штаму 4ААм за 9 500 грн.
Цінність для колекціонерів у тому, що партію 50 копійок англійської чеканки повинні були утилізувати через невідповідність офіційній документації. Але якимось чином вони потрапили в обіг, і з’ясувати причину неможливо. Продати таку монету можна й дорожче, ціна залежить від зовнішнього вигляду.
Раніше сайт Pro Гроші писав, яку цінну монету успадкували три сестри з Америки. Також ми повідомляли, що Дональд Трамп випустив власні срібні монети і розповідали, скільки вони коштують.
Сподобалась стаття?