Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Стимулюють українців викривати корупцію? Скільки мільйонів платять за повідомлення про хабарництво

В Україні вперше виплатять нагороду викривачу корупції, і очікується, що цей прецедент стимулюватиме інших громадян України боротися з хабарництвом

Фото: Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

В Україні виплатять понад 10 млн гривень викривачу корупції

Фото: Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Український суд відзначився історичним рішенням щодо виплати винагороди викривачу корупції. Людина отримає понад 10 мільйонів гривень.

Про це повідомляють в Національному агентстві з питання запобігання корупції.

У понеділок, 2 жовтня, суд затвердив угоду про визнання вини між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та колишнім першим заступником начальника київської податкової служби. У рішенні суду зокрема йшлося про виплату винагороди викривачу в сумі 13 мільйонів 299 тисяч 950 гривень. Це є першим прикладом в Україні, коли людина, яка викрила корупцію, отримає винагороду в такому значущому обсязі.

Необхідно зазначити, що вирок ще може бути оскаржено в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення. Однак це вже історичний крок у напрямку стимулювання українців повідомляти про факти корупції та допомагати у їхньому розкритті.

"Це без перебільшення історична подія, яка фундаментально закріплює формування культури викривання в Україні й стимулює викривачів повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати", – зазначають у НАЗК.

Законодавство України передбачає виплату винагороди викривачу коштом державного бюджету України через органи державного казначейства за процедурою безспірного списання.

Хто отримає винагороду

Розкрив спробу підкупу керівників антикорупційних органів на 6 мільйонів доларів Євген Шевченко у 2020 році. Тоді 5 мільйонів доларів призначалися керівникові САП Назару Холодницькому за спробу зняття підозри з ексміністра Злочевського у справі про розкрадання стабілізаційного кредиту "Реал Банку". Ще 1 мільйон доларів призначено для посередників.

Що відомо про закон про викривачів корупції

У 2020 році в Україні набув чинності закон, який гарантує право викривачів корупції на отримання винагороди. Ба більше, цей документ звільняє викривачів корупції від юридичної відповідальності у випадку, якщо їхні повідомлення про можливі факти корупції виявляться неточними.

6 вересня минулого року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) впровадило Єдиний портал повідомлень викривачів. Цей портал надає можливість громадянам України повідомляти про випадки корупції, яким вони стали свідками. Крім того, на ньому дозволено подавати анонімні повідомлення.

Раніше ми повідомляли, як тепер українці зможуть отримати керівні посади. Також ми писали, чому в Україні зростає рівень корупції.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.