Штучний інтелект від Google запрацював в Україні – в чому його унікальність
Google Bard має щонайменше чотири функції, які відрізняють його від інших чат-ботів ШІ
Чатбот Google Bard став доступним для українців
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні з 13 липня доступний чат-бот від Google на основі штучного інтелекту. Його особливістю є те, що можна не лише отримувати текстові відповіді, а й прослухати їх та почути правильну вимову.
Про це повідомили у Мінцифри.
Чат-бот Google Bard відтепер доступний українською. З його допомогою можна отримати чіткі відповіді на запитання. Користувач формулює запит, а Bard збирає найбільш відповідну інформацію.
У Мінцифри зауважили, що цей чат-бот може бути корисним насамперед тим, що тепер не потрібно витрачати час на пошук інформації вручну. Достатньо лише написати в чат-боті свій запит, після чого Bard зробить усе сам.
Чим особливий Google Bard
Цей чат-бот дещо відрізняється від інших, насамперед тим, що може "озвучити" відповідь на питання. Загалом Google Bard може наступне:
- Слухати відповіді, а не лише читати їх. Це корисно, якщо ви хочете почути правильну вимову слова або, наприклад, вірш.
- Зберігати історію розмов. Є можливість переглянути історію змін та ваш діалог з Bard.
- Експортувати код Python у Replit (на додаток до Google Colab).
- Ділитися вашими розмовами з друзями.
Як випробувати Google Bard
Протестувати Bard можна за посиланням. Однак редакція Pro Гроші вже спробувала скористатися новим сервісом Google.
Попри те, що Google користувача налаштований українською мовою, вікно Bard відкривається російською. Однак, якщо поставити питання чат-боту українською, відповідь отримаєте цією ж мовою.
З особливостей, на які звернула увагу редакція, – те, що інформація подається чітко та структуровано. Однак при цьому в тексті можна знайти граматичні помилки.
Ще одна особливість – чат-бот відповідає на питання досить швидко. При цьому він може підібрати, наприклад, варіанти готелів у конкретній області чи зібрати топ авто для міста.
Штучний інтелект викликав занепокоєння у вчених
Розробник штучного інтелекту Джеффрі Хінтон висловив побоювання, що рано чи пізно ШІ перевершить людський інтелект, а це може завдати шкоди людству.
До деяких змін можна почати готуватися вже зараз. Людям потрібно замислитися над наступним:
- переорієнтацією освіти;
- розвитком індивідуального сприйняття та креативності.
Вчені вважають, що такі якості ставатимуть дедалі ціннішими у світі, якщо панівне становище в ньому займе штучний інтелект.
Раніше ми писали про те, як штучний інтелект вже змінює ринок праці та що буде далі. Також ми писали про те, які професії точно не зникнуть через штучний інтелект.
Сподобалась стаття?