Ще одні спонсори агресора? Як Ашан допомагав Росії на окупованих територіях України
Мережа магазинів допомагала військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників, а також направляла продукти армії
Ашан допомагав військкоматам РФ
Фото: УНІАН, Arricano. Колаж: Pro Гроші
Російський Ашан від початку повномасштабного вторгнення постачав товари для військових РФ на окупованих територіях України. Однак в компанії стверджують, що це не так та запевняють, що вони поза політикою.
Про це пише The Insider спільно із Le Monde та Bellingcat.
Постачання військовим позиціювалося як "гуманітарна допомога", і вона складалася із товарів зі складів Ашана, а також із товарів, які зібрали волонтери на території магазинів мережі у різних регіонах РФ.
Однак згідно з міжнародним правом, гуманітарною допомогою під час міжнародних конфліктів вважається лише допомога мирному населенню.
Також Ашан допомагав військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників. Компанія збирала і передавала у військкомати дані про своїх працівників, а після оголошення мобілізації допомагала військкоматам виконувати норму. Прямо на робочому місці співробітникам вручали повістки та пропонували звільнитися.
Підтримка однієї зі сторін, що воює, може підвести Ашан під санкції й призвести до виходу компанії з РФ.
Хто ще підсилює ворога
Журналісти стверджують, що не тільки Ашан, а й холдинг Леруа Мерлен займався постачанням товарів на окуповані території. Є відео з Маріуполя, де видно, як члени "Молодої Гвардії Єдиної Росії" розвантажують однакові палети з фірмовим знаком Леруа Мерлен.
Компанія все заперечує
Російське керівництво Ашана від коментарів відмовилося. У пресслужбі французької марки заявили, що компанія перебуває "поза політикою і жодною підтримкою військовослужбовців не займається".
Продовжують працювати з агресором
Раніше ми вже писали, що компанія Bonduelle вийшла на український і російський ринки ще в 90-х роках. З 2004 року запустила виробництво у РФ. Компанія має там кілька овочепереробних заводів. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вони заявляли, що продовжать працювати на території ворога, попри його вторгнення в Україну.
До закінчення війни компанія вирішила розподіляти між країнами весь прибуток від продажу свого російського сегмента на користь майбутньої відбудови інфраструктури сільськогосподарських та харчових екосистем України.
5 січня НАЗК закликало запровадити санкції проти Bonduelle. Все через даний скандал з гуманітарною допомогою для армії РФ. У відомстві заявили, що компанію вже внесли до списку міжнародних спонсорів війни International War Sponsor.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як Італія змогла повністю відмовитися від російського газу. Також ми повідомляли, що ціна газу в Україні різко змінилася, та розповідали, що у Мінекономіки назвали нову вартість.
Сподобалась стаття?