Пенсії військових: у яких випадках можуть відмовити у перерахуванні виплат
Розповідаємо, у яких випадках можуть відмовити у перерахуванні пенсій особам, які були звільнені з військової служби

Чому військовим можуть відмовити у перерахуванні пенсій
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні пенсії військових можуть бути перераховані, однак є випадки, коли пенсіонеру можуть відмовити у перерахунку.
Про це йдеться в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Перерахунок пенсій військових
Підставою для перерахунку раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабміном. Перерахунок пенсії відбувається за таким алгоритмом:
- звернення до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення;
- направлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення до ПФУ для перерахунку пенсії.
Перерахунок проводять за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Пенсії можуть бути перераховані у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію, на умовах передбачених Кабміном. Якщо внаслідок перерахунку розміри пенсій є нижчими, то зберігаються розміри раніше призначених виплат.
При цьому пенсії не перераховуються звільненим зі служби особам, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці.
Чому можуть відмовити у перерахунку пенсії
Законодавством України не визначено вичерпного переліку підстав відмови у перерахунку пенсії, однак, причиною відмови може бути:
- подання невідповідних додаткових документів, які дають право на подальший перегляд розміру виплачуваної пенсії;
- подання неправдивих відомостей;
- відсутність правових підстав для перерахунку.
Щоб оскаржити рішення щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії, можна звернутися із відповідним позовом до адміністративного суду за місцем проживання.
Раніше ми розповідали, хто з медиків може достроково вийти на пенсію. Також ми писали, хто з українців зможе отримувати пенсійні виплати родичів після реформи. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?