Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Мідь дорого приймають на брухт: скільки коштує 1 кг в Україні

Українцям вигідно здавати на брухт саме мідь, бо її найлегше знайти вдома, а ціни приємно дивують

Фото: Freepik, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Ціни на мідний брухт в Україні та місця, де можна його знайти

Фото: Freepik, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

На металобрухті можна непогано заробити, знаючи, які види користуються найбільшою популярністю і коштують найдорожче. Серед кольорових металів лаври першості належать міді, бо її легко видобути вдома, а попит великий.

Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує мідь в Україні та де її знайти в домашніх умовах.

Зміст
1.Чому варто здавати на брухт саме мідь
2.Скільки коштує брухт міді
3.Від чого залежить ціна міді на брухт
4.Де знайти мідь в домашніх умовах і на вулиці

Чому варто здавати на брухт саме мідь

У світі мідь займає третє місце за популярністю серед кольорових металів, поступаючись тільки алюмінію та залізу. Це можна пояснити кількома чинниками. По-перше, її використовують у промисловій галузі, причому у великих кількостях. Наприклад, електричні кабелі зазвичай виготовляють з міді через її рівень провідності.

Також ресурс застосовують у виробництві охолоджуючих приладів, як от кондиціонерів, радіаторів, кулерів, холодильників тощо. По-друге, інструменти, що мають в собі мідь, при ударі один об інший не викликають іскру, тож це дуже затребуваний метал у місцях, де існує загроза вибуху.

Проблема в тому, що попит надто перевищує пропозицію, тож у галузі переробки цінують предмети, які можна повторно обробити. Відомо, що 80% від загального показника видобутої міді становить саме брухт. І взагалі видобуток – це надто шкідлива діяльність, що негативно впливає на навколишнє середовище.

Скільки коштує брухт міді

Ціни дещо відрізняються залежно від населеного пункту і компанії, що займається прийомом. А також від наявності домішок і зовнішнього вигляду. Загалом у різних областях вартість одного кілограму така (не засмічена мідь):

 • Київська область – 220 грн/кг;
 • Дніпропетровська область – 280 грн/кг;
 • Харківська область – 230 грн/кг;
 • Львівська область – 240 грн/кг;
 • Вінницька область – 250 грн/кг;
 • Тернопільська область – 220 грн/кг;
 • Одеська область – 200 грн/кг;
 • Івано-Франківська область – 265 грн/кг.

Трохи менше пропонують за мідь у скловолокні – 190 грн/кг у середньому, та за стружку – 180 грн/кг.

Від чого залежить ціна міді на брухт

Щоб вам дорого заплатили за металобрухт, слід зважати на деякі фактори, що впливають на кінцеву вартість. Наступні пункти стосуються не лише міді, але всіх видів лому, яких ви плануєте позбутися:

 • обсяг брухту міді (чим більший об’єм, тим вища ціна);
 • якість (наявність домішок у металі призведе до зменшення ціни, забруднення на поверхні також);
 • вид мідного брухту (кускова мідь, дріт, стружка тощо);
 • попит на ринку (ціна залежить від ситуації на біржі в день прийому лому).

Де знайти мідь в домашніх умовах і на вулиці

Оскільки це один з найбільш затребуваних металів, його можна відшукати в багатьох побутових предметах. Спершу зверніть увагу на меблеву фурнітуру, як от дверні ручки та замки, – там завжди чимало міді. Потім огляньте сувенірну продукцію і статуетки. Різноманітні старі медалі теж сповнені цього металу.

Вагомі джерела матеріалу – радянські холодильники (у компресорах міститься близько трьох кілограм цінної речовини), монети, ванни та раковини, фени. З очевидного – мідні кабелі/дроти. Якщо не володієте застарілою технікою, навідайтесь на звалище – там багато як непридатних запчастин, так і побутових приладів.

На полях завжди можна знайти старі запчастини від сільськогосподарської техніки, неробочі поршні від машин, мотори. Якщо живете поблизу пляжу, навідайтесь туди, бо посеред піску можна відшукати алюмінієві банки, загублені браслети і кільця, навіть залишки деталей від судів.

Раніше сайт Pro Гроші писав, який дорогий метал може бути у вас вдома. Також ми повідомляли, який металобрухт можуть дорого здати українці.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.