Майже 80% підприємців евакуювалися з Луганської області: де вони розмістилися
З початку повномасштабної війни на територіях області, що потрапили під окупацію, зареєструвалися або перереєструвалися близько 5 000 підприємців
Люди виїхали в безпечні регіони
Колаж: Pro Гроші
Майже 80% підприємців евакуювалися із Луганської області з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. До цього на території області працювало понад 22 000 суб'єктів господарської діяльності.
Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
"Майже всі, хто мав змогу евакуюватися в безпечні регіони країни, – виїхали. Найбільша кількість підприємців була зосереджена у промислових містах – Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному, а також у Кремінній та Попасній. Там проводили господарську діяльність 70% загальної кількості суб'єктів. Майже ніхто не залишився на окупованій території", – розповів голова Луганської ОВА.
Куди виїхали підприємці
Значна частина підприємств переїхала працювати до:
Дніпропетровської;
Черкаської;
Вінницької;
Кіровоградської;
Полтавської;
Хмельницької;
Львівської;
Закарпатської;
Івано-Франківської;
Тернопільської;
Чернівецької;
Одеської областей.
Також за словами Сергія Гайдая, з початку повномасштабної війни на територіях області, що потрапили під окупацію, зареєструвалися або перереєструвалися близько 5 000 підприємців.
Переважна більшість із них – представники громад, які Росія окупувала у перший тиждень війни.
На Луганщині окупанти встановили свої ціни
Російські війська встановили грабіжницький курс гривні до рубля на захоплених територіях Луганської області. Також окупанти вдвічі підняли ціни продуктів на цій території. Таким чином, люди, в яких залишається гривня, збідніли в чотири рази.
Більш ніж в два рази зросли ціни на картоплю, птицю та свинину. Значно дорожчі, ніж українські, такі продукти споживчого кошика:
- цукор кристалічний — на 83,52%;
- буряк — на 76,47%;
- олія соняшникова — на 68,12%;
- яловичина — на 61,50%;
- яйця курячі — на 55,73%;
- макаронні вироби — на 54,34%;
- сметана — на 53,93%;
- масло вершкове — на 51,37%;
- хліб житньо-пшеничний — на 48,90%.
Раніше сайт Pro Гроші вже розповідав, як у банку відкрити рахунок для ФОП і які компенсації готує уряд для підприємців та хто їх отримає.
Сподобалась стаття?