Купити безготівкову валюту тепер можна за курсом НБУ — які умови
НБУ запроваджує додатковий інструмент для захисту гривневих заощаджень громадян від ризику курсових коливань
За скільки можна купити безготівкову валюту
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Національний банк з 21 жовтня запроваджує можливість купувати безготівкову іноземну валюту за офіційним курсом НБУ з розміщенням на строкових депозитах.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Однак після закінчення строку депозиту валюта має бути продана за офіційним курсом на день проведення зворотної операції.
Як пояснили у регуляторі, цей крок дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.
"Громадяни отримають можливість купувати долари США за офіційним курсом Національного банку з подальшим їхнім розміщенням на строковий депозит у банку та обов’язковим зворотним продажем купленої валюти після закінчення строку депозиту за офіційним курсом на день проведення зворотної операції", – розповіли у НБУ.
Сума та кількість таких вкладів для одного клієнта банку не обмежуються. Відсоткова ставка за депозитом встановлюватиметься відповідно до процентної політики банків, строк депозиту – від шести місяців з можливістю пролонгації, але без права дострокового розірвання.
За оцінками Національного банку, такий інструмент створить для громадян додаткову альтернативу вкладенню коштів у готівкову іноземну валюту, що сприятиме зменшенню попиту на неї, стабілізації очікувань та зниженню тиску на курс у готівковому сегменті валютного ринку.
Облікова ставка
Національний банк України на засіданні у четвер, 20 жовтня, не змінив облікову ставку та залишив її на рівні 25%.
Споживча інфляція в Україні у вересні становила до 24,6% у вересні, а базова інфляція перевищила 20%. За попередніми оцінками Національного банку, прискорення інфляції триває й у жовтні.
Основними чинниками зростання інфляції є наслідки повномасштабної війни Росії проти України.
Сподобалась стаття?