Економія може вбити. Скільки коштують якісні турнікети для українських військових (фото)
Парамедики пояснили, чому волонтерам категорично не можна економити на купівлі джгутів та як обрати якісний

Українців закликали передавати ЗСУ лише якісні турнікети
Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН, Оксана Корчинська/Facebook. Колаж: Pro Гроші
Повномасштабна війна триває і багато українців не припиняють донатити на ЗСУ. Однак іноді виникають ситуації, коли ці кошти використовують нераціонально. Наприклад, раніше парамедики закликали не економити на купівлі турнікетів для військових, адже неякісні засоби не зможуть врятувати життя.
Pro Гроші розповідають, скільки коштують якісні турнікети у 2023 році.
Які турнікети не варто купувати
Турнікет або джут використовують для тимчасової зупинки кровотечі з магістральних судин шляхом колового перетискання кінцівки та стискання її тканин.
Парамедики вже зверталися до українців із закликом перестати купувати дешеві турнікети для бійців на передову. Так, один із інструкторів із тактичної медицини на відео показав, як ці дешеві турнікети ламаються й не виконують свою функцію.
"Перестаньте купувати дешеві неякісні турнікети. Вони мало того, що вбивають, вони ще і дають людям хибну іллюзію того, що вони зможуть себе врятувати. І це л*йно підводить їх. І вони помирають!", – написав парамедик.
Він порадив не довіряти "якісним" китайським підробкам. Натомість купувати лише оригінальні та сертифіковані турнікети. У списку, які рекомендував парамедик, опинилися такі:
- CAT G7 Tourniquet;
- CAT G6 Tourniquet;
- SOFT-T Tourniquet;
- SAM XT Tourniquet;
- TMT Tourniquet.
Також до списку він додав SICH Tourniquet. Цей турнікет не є сертифікованим в США, але, за словами парамедика, працює.
Скільки коштують якісні турнікети
Придбати їх можна в українських онлайн-магазинах. Ціни залежать від виробника.
Так, вартість CAT G7 Tourniquet в середньому становить близько 1500 гривень за одну штуку. У 7 генерації турнікета CAT частково була змінена конструкція самого джгута: оновлена пряжка, збільшений компресорій, збільшені елементи фіксації, покращено кріплення велкро і транспортний маячок.

Ціни на CAT G6 Tourniquet дещо нижчі і становлять близько 1000 гривень. Такі турнікети, зокрема, використовують і в армії США.
Ціни на професійний джгут типу Soft Gen 5 коливаються близько 2000 гривень за штуку. Цей турнікет можна швидко накласти для допомоги як іншій людині, так і собі.
Джуг SAM XT Tourniquet можна придбати в Україні за ціною від 1400 гривень. В деяких онлайн-магазинах його немає в наявності, але все ж таки знайти цілком реально.

Джгут марки TMT Tourniquet можна знайти за ціною від 800 гривень, але на спеціалізованих сайтах ціни коливаються близько 1300 гривень за штуку.

Ціни на турнікети українського виробництва SICH Tourniquet стартують від 650 гривень. Вони не є сертифікованими в США, але парамедики зауважують, що на практиці вони добре виконують своє призначення.

Якщо ж волонтери хочуть допомогти, але не знають, які джгути краще обрати, їх закликають звернутися за порадою до людей із досвідом у медичній справі або до інструкторів.
Раніше ми писали про те, чи треба сплачувати податок за донати на ЗСУ. Також ми розповідали, що потрібно, аби стати волонтером в Україні.
Сподобалась стаття?