Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

До 107 тисяч гривень: кому з військових хочуть платити таку винагороду

Розбираємось, які додаткові виплати можуть з'явитися у ЗСУ і від чого залежатиме їх розмір

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Додаткові винагороди для українських військових хочуть прив'язати до розміру мінімальної зарплати

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні можуть запровадити норму, у рамках якої додаткові виплати в ЗСУ залежатимуть від розміру мінімальної зарплати.

Відповідна ідея описана у законопроєкті №9300, який 15 травня 2023 року зареєстрували на сайті Верховної Ради.

Що пропонують депутати

Автори документа хочуть на період дії воєнного стану забезпечити військових наступними доплатами:

  • 107 200 грн — для тих військових, які беруть участь у бойових діях, зокрема, під час ведення бойових дій на лінії бойового зіткнення з противником на глибину виконання завдань військовою частиною першого ешелону оборони або наступу до батальйону включно, в районах ведення військових (бойових) дій щодо виявлення повітряних цілей противника, з вогневої поразки противника у складі підрозділу ракетних військ та артилерії, за виведенням повітряних суден з-під удару супротивника з виконанням зльоту;
  • 60 300 грн – військовим, які виконують завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ або тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно, що здійснює оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що веде дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання завдань військовою частиною першого ешелону оборони або наступу до батальйону включно (з розрахунку на місяць пропорційно до часу участі у таких діях та заходах);
  • 33 500 грн — військовослужбовцям, які виконують завдання згідно з наказами у складі діючих угруповань військ Сил оборони держави, резерву головнокомандувача Збройних сил України Сил оборони держави, розгорнутих пунктів управління Генерального штабу ЗСУ, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ, а також виконують завдання щодо протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури.

Натомість армійці, які після наказу командування приєднаються до складу військових адміністрацій у районах, де відбуваються бойові дії та виконуватимуть завдання для захисту держави, розмір додаткової винагороди теж складатиме 33 500 грн.

Планується, що виплати цих додаткових винагород відбуватимуться впродовж трьох місяців після завершення всіх вищеописаних підстав.

Зазначимо, що 17 травня документ буде вивчати профільний Комітет Ради. Після цього законопроєкт віддадуть на розгляд депутатів у Верховній Раді.

Які доплати зараз є у військових?

  • Захисники на фронті, які залучені до бойових дій проти окупантів, отримують доплату у розмірі 100 000 гривень.
  • Якщо боєць виконує бойове завдання у складі військового органу управління, то йому додатково нараховують ще 50 тисяч гривень. У такому разі Генштаб та головнокомандувач ЗСУ вирішуватимуть, де саме знаходиться територія, на якій виконується таке завдання.

Раніше ми розповідали, кому з військових збережуть зарплати після призову до війська. Також ми пояснювали, чи зміниться щось у мобілізаційному процесі у травні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.