Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Для любителів "фейків" у соцмережах вигадали жорстоке покарання – що чекає на українців

Відповідні зміни планують внести до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Як каратимуть громадян, які створюватимуть "фейкові" акаунти у соцмережах

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні зареєстрували законопроєкт, який передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за створення "фейкових" акаунтів у соцмережах.

Про це йдеться у змісті законопроєкту №9223.

Як планують карати таких громадян

За створення, придбання, використання або збут "фейкових" облікових записів, які поширюють недостовірну інформацію, що шкодить суверенітету та територіальній цілісності України, за відсутності ознак державної зради, порушникам загрожує штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень або виправні роботи.

У разі повторного вчинення подібного злочину загрожуватиме обмеження або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Це що стосується мирного часу, наразі, в умовах воєнного стану, за вчинення таких злочинів порушникам загрожуватиме покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з конфіскацією майна.

Також особам, які використовують чат-боти для поширення "фейкової" інформації, яка підвищить рівень соціальної напруги, порушить конституційні права і свободи громадян, або буде загрожувати національній безпеці, загрожуватиме штраф до 17 000 гривень або виправні роботи.

Відомо, що подібні справи розслідуватимуть слідчі СБУ, при цьому вироки порушникам можна буде виносити заочно.

За що можуть оштрафувати роботодавців під час війни

Йдеться про роботодавців, які працевлаштовують українців без військово-облікового документа. Розмір штрафу під час воєнного стану складає від 5 100 до 8 500 гривень.

Зауважимо, що під час працевлаштування, як і під час вступу на навчання в умовах воєнного стану, обов'язковою умовою є перебування кандидата або абітурієнта на військовому обліку. У таких громадян має бути при собі один із військово-облікових документів:

  • приписне свідоцтво – для призовників;
  • військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного – для військовозобов'язаних;
  • військовий квиток – для резервістів.

За яке порушення можуть оштрафувати ФОПів

З 1 квітня 2023 року ФОПи, що займаються незалежною професійною діяльністю, повинні повідомляти про свій статус банки, інші фінансові установи, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, в яких такі особи відкривають рахунки/електронні гаманці.

Якщо ФОПи та громадяни, які займаються незалежною професійною діяльністю ігноруватимуть вимогу, їх можуть оштрафувати на 680 гривень за кожне встановлене порушення.

Раніше ми розповідали про штрафи за військову тематику на рекламі. Також ми писали, що для пішоходів в Україні вигадали новий штраф.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.