Деякі ВПО можуть залишитися без допомоги: за яких умов скасують виплати
В Мінреінтеграції назвали причини для скасування грошових виплат та статусу ВПО
Після первірок ВПО можуть втратити виплати
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні внутрішньо переміщені особи щомісяця отримують грошову допомогу від держави. Однак деяким категоріям громадян можуть припинити такі виплати й для цього є певні причини.
Про це розповіла міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у своєму інтерв'ю виданню "Суспільне".
Наразі сума грошової допомоги становить 2 000 гривень для дорослих осіб та 3 000 гривень для дітей й осіб з інвалідністю. Ірина Верещук зазначила, що для надання допомоги внутрішньо переміщеним особам у держбюджеті закладено 77 мільярдів гривень, однак цю суму потрібно збільшити ще на 22 мільярди гривень.
"Зараз очікуються кошти від міжнародних партнерів, але розраховувати лише на їхню допомогу не можна. Потрібно шукати власні джерела фінансування, аби мати змогу й надалі допомагати переселенцям, які цього потребують", – каже чиновниця.
Чому ВПО можуть припинити виплати
За словами Ірини Верещук, зараз значно зменшилася кількість перевірок фактичної присутності громадян у місцях тимчасового проживання, адже люди часто не бувають вдома. Тому в Мінреінтеграції назвали причини для скасування виплат та статусу ВПО:
- якщо є всі підстави вважати, що людина поїхала за кордон та не попередила про це відповідні органи;
- якщо точно відомо, що людина повернулася на своє попереднє місце проживання, а гроші отримує як ВПО;
- якщо до Мінреінтеграції письмово звертаються правоохоронні органи або тергромада про фіксування переміщення ВПО.
"Після того, як ми провели 4 500 перевірок, понад тисячу осіб втратили статус ВПО та припинили отримувати виплати. Наразі Мінсоцполітики та соціальна служба працюють над тим, щоб перевірити українців, які перетнули кордон, адже можливо, що вони продовжують отримувати допомогу", – зазначила Ірина Верещук.
На що мають право ВПО
Раніше ми вже розповідали, на що мають право переселенці, а саме:
- просити місцеві органи влади допомогти у пошуку та возз’єднанні членів сімей, які втратили зв’язок через внутрішнє переміщення;
- запитувати інформацію про долю і місцеперебування зниклих членів сім’ї та близьких родичів;
- вимагати безпечних умов життя та здоров’я, створення належних умов для постійного чи тимчасового проживання;
- дізнаватися інформацію про те, чи залишилася загроза в регіоні, який ВПО вимушені були покинути, яка там ситуація з інфраструктурою, екологією тощо.
Більше про права внутрішньо переміщених осіб читайте в нашому матеріалі.
Також ми писали, що ВПО можуть отримати ще одну грошову допомогу.
Сподобалась стаття?