Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
Головні новини країни

Ще одна категорія українців отримає грошову допомогу від ООН – хто та за яких умов

Розповідаємо, хто з українців може розраховувати на грошову допомогу від міжнародної організації

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Хто з українців може отримати допомогу від міжнародної організації

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці, які раніше не отримували виплат від міжнародних організацій, тепер можуть розраховувати на грошову допомогу від ООН.

Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Раніше таку допомогу отримували лише внутрішньо переміщені особи, однак зараз на виплати можуть розраховувати й українці, які опинилися у скрутному становищі через війну. Йдеться про осіб, які мають дохід, менший ніж 5 400 гривень на місяць. У Міністерстві наголосили, що у пріоритеті – найбільш незахищені верстви населення.

Як отримати допомогу

Для оформлення виплат громадянам потрібно подати відповідні заявки, які приймають у пунктах збору даних, розташованих у регіонах. Для заповнення заявки необхідно мати при собі такі документи:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • номер банківської картки;
  • будь-які документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості.

Важливо, що на момент оформлення заявки необхідна присутність всіх членів сім'ї, за винятком громадян з обмеженою мобільністю (це потрібно підтвердити документально). Така процедура потрібна для того, аби засвідчити достовірність усіх даних.

Хто отримає допомогу для ВПО у 2023 році

Українці продовжують отримувати грошову допомогу від держави у розмірі 3 000 гривень для дітей та осіб з інвалідністю й 2 000 гривень для всіх інших осіб. У 2023 році на такі виплати можуть розраховувати:

  • особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих;
  • особи, які мають непридатне для проживання або зруйноване житло і подали до 20 травня 2022 року заявки на відшкодування відповідних втрат, зокрема через портал "Дія";
  • особи, які мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження або знищення нерухомого майна через бойові дії, терористичні акти, диверсії, спричинені російською агресією;
  • особи, які отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання станом на 24 лютого 2022 року;
  • особи, які повторно перемістились із тимчасово окупованих територій або територій, на яких ведуться бойові дії, після 24 лютого 2022 року.

Раніше ми розповідали, що в Україні зміниться механізм перевірок ВПО. Також ми писали, на які виплати можуть розраховувати військові під час звільнення зі служби.

Pro Гроші в Instagram Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.