Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Чому ChatGPT насправді небезпечний – з якими проблемами можуть зіткнутися українці

Чат-ботом користуються не тільки звичайні українці, а також і зловмисники, які намагаються виконати свої цілі

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці отримали доступ до ChatGPT

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Після того, як ChatGPT став доступним в Україні, то все більше людей користується ним у повсякденному житті. Однак навіть тут є загрози.

Про це пише НВ.

Створення маніпулятивного контенту

Чат-бот можуть використати для шкідливого контенту або для маніпулятивних дій. Наприклад, якщо аферисти отримають доступ до системи, то створять імітацію популярності, а після цього почнуть впливати на думку суспільства.

Кіберзлочини

ChatGPT можуть використати для зламування систем безпеки. Експерти Cybernews вважають, що сканери вразливостей на основі штучного інтелекту, які використовують зловмисники, потенційно можуть мати катастрофічний вплив на безпеку в Інтернеті.

Виходить, якщо зловмисники знайдуть спосіб зламати систему, то вони отримають доступ до конфіденційної інформації. Також злодії можуть використати систему для атак на інші комп’ютери.

Створення вірусних програм

Дослідники кібербезпеки з Check Point заявили, що підпільні хакери вже працюють над тим, як використовувати чат для полегшення кібератак і підтримки зловмисних операцій.

Проблеми з конфіденційністю

ChatGPT реєструє кожну розмову, а також дані, які отримує від вас. Компанія зазначила, що це для вдосконалення своїх мовних моделей штучного інтелекту.

Поширення дезінформації

ChatGPT відповідає вам лише на основі інформації, якій він навчений (до вересня 2021 року). Система не має фактів реального часу. Отже, є великий ризик помилок від нейромережі та створення неправдивого контенту.

Фішингові листи без помилок

Лист від шахраїв можна розпізнати завдяки безлічі помилок. Це їхня показова риса. Однак ChatGPT значно полегшує завдання злочинцям, адже виправляє всі неточності. Таким чином вам буде важко ідентифікувати такі листи.

Як поговорити з ШІ через відеодзвінок

Раніше ми вже писали, що люди вже можуть спілкуватися з чат-ботом, як зі справжньою людиною через відеодзвінок. У додатку ви помітите віртуального персонажа – дівчину Енні. Їй прямо можна поставити всі питання.

Однак наразі Енні ще може плутати слова чи вимову, втім після виправлення одразу вчиться. Додаток генерує відносно вільну розмову, проте інколи голос звучить надто роботизовано. Особливо це помітно через неприродні паузи між фразами.

Та у майбутньому розробники планують зробити звучання більш реалістичним. Більше інформації ви знайдете в нашому матеріалі за посиланням.

Раніше сайт Pro Гроші писав, чи може ChatGPT допомогти вам із грошима і розповідав про особистий досвід редакції. Також ми повідомляли, що користувачі ChatGPT можуть отримати до 20 000 доларів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.