Бути чи не бути? Українцям пояснили, чи запровадять розсилку повісток через "Дію"
В Україні не вщухають розмови про розсилку повісток через застосунок "Дія". Цього разу про таку можливість вкотре заговорили у Верховній Раді та пояснили, чому ідея годиться для реалізації

Що думають у владі про розсилку повісток через "Дію"
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Цифровізація військового обліку в застосунку "Дія" відбудеться у майбутньому. Це означає, що призовникам за декілька років будуть розсилати цифрові повістки, а не паперові.
Про це розповів в етері телемарафону член Комітету ВР із нацоборони Федір Веніславський.
Він зазначив, що зараз технічно неможливо зацифрувати військовий облік та запустити розсилку повісток у застосунку "Дія". Однак Веніславський не виключає, що у майбутньому це таки станеться. Крім того, парламентар впевнений — цю ідею точно потрібно реалізувати.
"Потенційно у майбутньому це має статися, оскільки цифровізація передбачає спрощення всіх дій, і паперові повістки мають точно відійти в минуле. Але сьогодні це проєкт не в короткостроковій перспективі", — підкреслив він.
Повістки в "Дії": що кажуть у Міністерстві цифрової трансформації
Тим часом керівник Мінцифри Михайло Федоров вже запевняє, що у влади відсутні плани про видачу повісток через "Дію". Він пояснив, що такої послуги немає ані в розробці, ані в планах.
"Послуги немає ані в розробці, ані в планах. Зберігайте спокій, всім гарного дня", – написав Федоров у своєму Telegram-каналі.
Як видають повістки українцям під час війни
За словами керівниці пресцентру сил охорони та оборони Оперативного командування "Південь" Наталії Гуменюк, зараз кожна група військових забезпечена бодікамерами.
Адвокат Роман Сімутін пояснював, що завдяки цьому військові матимуть об'єктивні докази, якщо громадянин дійсно отримав повістку, але не з'явився до військкомату.
"Вручають вам повістку, ви її отримали або відмовилися і в певний час у військкомат не з’явилися, вважаючи, що не доведуть, пройде. Але ви забули важливу деталь: все зафіксувала бодікамера поліцейського", – зазначив Сімутін.
Якщо ж чоловік після вручення повістки не з'явиться до військкомату, представник ТЦК зможе скласти протокол і долучити до нього відео з бодікамери. Далі людину можуть притягнути до адміністративної відповідальності за ухилення від військового обліку.
Раніше ми розповідали, які повістки розсилатимуть українцям у мобільному месенджері Viber. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?