Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Безкоштовне навчання та стипендії: хто отримає цільову підтримку від держави

З'ясовували, на яку допомогу від держави можуть розраховували колишні в'язні Кремля

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Як держава підтримує колишніх в'язнів Кремля

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Колишнім в'язням країни-агресора держава має намір оплачувати навчання, а також їм надаватимуть соціальні стипендії.

Відповідний законопроєкт був схвалений нещодавно парламентом.

"Українцям, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії, а також членам їхніх сімей надаватимуть державну цільову підтримку для здобуття освіти", – йдеться у тексті документу.

Про яку освіту йде мова

Колишні військовополонені зможуть безкоштовно отримати професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіту.

На яку підтримку можна розраховувати

  • повну або часткову оплату навчання коштом державного та місцевих бюджетів;
  • пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти;
  • соціальну стипендію;
  • безоплатне забезпечення підручниками;
  • безоплатний доступ до інтернет-мережі, систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти;
  • безоплатне проживання в гуртожитку;
  • інші заходи, затверджені Кабміном.

Яка допомога передбачена колишнім полоненим

Раніше ми писали, що під час перебування українців у полоні, держава може надавати грошову допомогу у розмірі 100 000 гривень щорічно. Оформити її можуть члени сімей осіб, які знаходяться в місцях несвободи. Після звільнення з полону українці можуть розраховувати на одноразову виплату у розмірі 100 000 гривень.

Факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України встановлює відповідна Комісія при Мінреінтеграції. З прикладом заяви та переліком необхідних документів для оформлення допомоги можна ознайомитися за цим посиланням.

Що робити, якщо військовий потрапив у полон

Також ми повідомляли, якщо військовий довго не виходить на звʼязок, то його рідні можуть звернутися за допомогою до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ за телефонами: (067) 650-83-32, (098) 087-36-01 або ж надіслати листа на електронну адресу: [email protected].

Також можна подати заяву до територіального підрозділу поліції. Зафіксувати реєстраційний номер заяви та забрати витяг із ЄРДС, де буде зазначено ПІБ слідчого. Памʼятайте, що за кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон відкривається кримінальне провадження.

Вам також варто дати ваш біологічний зразок. Це допоможе вивести ДНК-профілю для подальшого порівняння з ДНК військового. Зразки відбираються у біологічних батьків або дітей зниклої особи.

Далі потрібно зв’язатися з СБУ, щоб дізнатися ПІБ слідчого, який веде досудове розслідування, аби надалі з ним взаємодіяти.

Ми також писали про те, що деякі військові отримуватимуть додаткові виплати впродовж 2023 року. Також сайт Pro Гроші повідомляв, чи планується індексація зарплат військових у 2023 році.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.