Як військовослужбовцю отримати компенсацію за недоотримане майно
Військовослужбовці у разі звільнення зі служби мають право на отримання певних виплат
Військовослужбовець на завданні
Фото: ОК "Південь"
На жаль, в умовах воєнного стану держава не може забезпечити усіх військових необхідними речами, тому їм доводиться частину купувати самостійно. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 Nº178 та Наказом Міністерства Оборони України від 10.06.2019 Nº306 колишній військовослужбовець може отримати грошову компенсацію за неотримане речове майно.
Про це йдеться у матеріалі на сайті "Турбота про військовослужбовця".
Право на отримання компенсації мають особи, які звільняються з військової служби, при переведенні до іншого військового формування або ж в разі загибелі військовослужбовця.
Якщо особа проходила службу за контрактом, то вона має право отримати гроші під час звільнення в запас або у відставку з правом або без права носіння військової форми, за речове майно, що не було отримане під час проходження служби в повному обсязі. Сума допомоги є різною для кожного бійця і залежить від закупівельної вартості майна, за цінами, що діють на час звільнення.
Для отримання допомоги необхідно подати:
- рапорт про компенсацію за неотримане речове на імʼя командира;
- оригінал довідки про вартість речового майна;
- свідоцтво про смерть (у разі загибелі або смерті військового).
Як отримати виплати військовослужбовцю та хто не може розраховувати на неї
Для того, щоб отримати допомогу військовослужбовцю необхідно звернутись до військової частини за місцем служби. Якщо військовий загинув або помер, то компенсація виплачується рівними частинами членам його сім і та утриманцям.
Для її отримання родичам необхідно подати до військової частини за місцем служби померлого відповідну заяву. Слід звернути увагу, що заява повинна бути подана не пізніше трьох років із дня загибелі або набрання законної сили рішенням суду про оголошення військового померлим.
Існують категорії осіб, які не можуть розрахувати на цю виплату. Серед них: військовослужбовці строкової служби, курсанти ВВН3, а також ВН3, які мають у своєму складі військові інститути, факультети, кафедри, відділення військової підготовки.
Раніше ми писали, які види виплат належать пораненим військовослужбовцям. Також ми повідомляли, які доплати належать військовим та хто отримує найбільше.
Сподобалась стаття?