Як анулювати бронювання працівника та у яких випадках це необхідно
Розповідаємо, за яких обставин людина може втратити бронювання, яке їй надало власне місце роботи
Як анулювати бронювання працівника
Фото: Unsplash
Чимало чоловіків, попри воєнний стан та загальну мобілізацію, мають право на бронювання від організації, підприємства тощо, де вони працевлаштовані. Але якщо така особа звільняється або її звільняє керівництво, то бронь анулюється. Проте не автоматично.
Про те, як відбувається порядок анулювання броні, пише сайт Zayava.
Як анулювати бронювання працівника
Наразі всі військовозобов’язані люди повинні перебувати на обліку у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Серед цих осіб є чимало заброньованих відповідно до порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.
Проте у разі звільнення, як зазначалося вище, статус "заброньованого" втрачається.
До обов'язків керівника (організації, підприємства і т.д.) належить виконати такі дії:
- Повідомити про звільнення заброньованого працівника Міністерство економіки України або той державний орган, якому раніше повідомлялося про бронювання військовозобов’язаного чоловіка.
- Вилучити у звільненого працівника соціальний Витяг до наказу про бронювання.
- Надіслати даний витяг до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем обліку військовозобов’язаного.
- Зазначити дату вилучення витягу у звільненого працівника до відомості видачі бланків військового спеціального обліку.
Крім того, у випадку звільнення працівник втрачає право на бронювання від мобілізації та може бути призваний на військову службу.
Проте втратити право на бронювання можливо не тільки через звільнення.
Коли ще можна втратити право на бронювання
Так юрист Сергій Богун написав, що однією з підстав скасування бронювання є обґрунтоване подання керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації.
Наприклад, якщо роботодавець дізнається, що людина надала (навіть тимчасово) документи про бронювання іншій особі, то це може загрожувати анулюванням бронювання.
Тобто якщо роботодавець дізнається про подібне передавання документів, то може ініціювати скасування броні.
Раніше ми вже писали про тривалість відстрочки від мобілізації. Також ми пояснювали, чи втратить відстрочку офіційно працевлаштований студент.
Сподобалась стаття?