Українцям стане простіше знайти роботу за кордоном – що змінилось
Влада запевняє, все це було зроблене для того, аби роботу змогли отримати якнайбільше українців
Ще більше українців зможе знайти роботу
Фото: pexels
У Швейцарії планують значно підвищити рівень зайнятості серед українських біженців. Дане рішення вже ухвалили, а тому наші громадяни вже найближчим часом помітять певні зміни.
Про це повідомляє swissinfo.ch.
Що відомо
Все це було зроблене для того, аби роботу змогли отримати якнайбільше українців. Як результат, уряд доручив Федеральному департаменту юстиції та поліції (EJPD), який відповідає за питання міграції, підготувати до лютого 2025 року законодавчі зміни, які лише полегшать трудову інтеграцію українців.
Рішення було ухвалено на підставі звіту робочої групи, представленого 20 вересня 2024 року. Очолював цю групу колишній міністр кантону Аргау Урс Гофманн. Групу створили для аналізу практичного досвіду застосування "захисного" міграційного статусу "S" та дослідження соціально-економічних умов його функціонування.
Парламент Швейцарії також підтримав спрощення процедури працевлаштування українських біженців. Замість дозвільної системи пропонується запровадити повідомну.
Ба більше, українці зі статусом "S" повинні будуть реєструватися в державних службах зайнятості (RAV). Після того, як біженці отримають роботу, вони зможуть вільно змінювати кантон (основна адміністративна одиниця Швейцарії – ред.) проживання. Але також люди зобов'язані брати участь у соціально-інтеграційних програмах.
Що таке статус "S"
У Швейцарії статус захисту "S" є спеціальним тимчасовим міграційним статусом, який надається особам, які терміново потребують захисту через війни або масові переслідування, без необхідності проходження стандартного процесу надання притулку. Цей статус дозволяє оперативно отримати дозвіл на проживання в країні, а також надає низку прав і переваг, наприклад:
- швидкий доступ до тимчасового захисту без довгих процедур;
- дозвіл на проживання у Швейцарії до року. Однак його навіть можуть подовжити, якщо ситуація в країні походження не стабілізується;
- право на роботу – біженці зі статусом "S" можуть отримати дозвіл на працевлаштування або роботу за спрощеною процедурою;
- медичне страхування та доступ до медичних послуг;
- право на освіту для дітей та молоді;
- обмежене право на пересування – люди зі статусом "S" можуть подорожувати в межах Шенгенської зони, але обмеженою кількістю днів на рік.
Тобто, статус "S" створили спеціально для того, аби швидко реагувати на надзвичайні міграційні кризи. Війна в Україні є однією з таких.
Раніше ми писали, які зміни, щодо українських біженців, запроваджує Німеччина, а також до яких країн виїжджають українці, які рятуються від війни.
Сподобалась стаття?